sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje

TS: Stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wymaga poparcia przez wszystkie organizacje
 

Zarząd Towarzystwa Samorządowego z uznaniem i aprobatą przyjął widomość o podjętej inicjatywie obywatelskiej zmierzającej do założenia w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W programie Towarzystwa Samorządowego Koło Miejskie w Turku w aspekcie społeczeństwo, Zarząd TS postawił m.in. na aktywizowanie osób starszych tak aby mogły realizować własne pasje i marzenia. Dużą rolę w tym zakresie uważamy, że powinny odegrać organizacje społeczne, które stanowią dobrą formę dla realizacji aktywności osób starszych. Przykładem dobrych praktyk w tym zakresie są choćby Uniwersytety Trzeciego Wieku czy Społeczne Banki Czasu skupiające osoby starsze. Trzeba potencjał tych osób w postaci wiedzy pragmatycznej i umiejętności praktycznych zaangażować na rzecz budowy społeczności lokalnej naszego miasta.

reklama

Zarząd TS w 2016 r., zorganizował spotkania z przedstawicielami różnych organizacji społecznych z terenu Turku, podczas których, uznano m.in., że należy wzmocnić funkcjonowanie tego rodzaju inicjatyw społecznych.

Zarząd TS uważa za konieczne wykorzystanie aktywności osób starszych dobrych praktyk (przykładów), zarówno realizowanych działań, jak i zaangażowanych seniorów, które z powodzeniem są realizowane przez inne samorządy w Polsce.

Utworzenie stowarzyszenia, które powoła w Turku Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wymaga poparcia tego przedsięwzięcia przez wszystkie organizacje społeczne.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Policja wczoraj a dziś. Czyli lekcja historii...

Policja wczoraj a dziś. Czyli lekcja historii dla...

07-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama