Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

List: Polityka TS-u przeciwko mieszkańcom Turku

List: Polityka TS-u przeciwko mieszkańcom Turku
 

Im bliżej wyborów samorządowych, tym bardziej pomysły radnych Towarzystwa Samorządowych są oderwane od rzeczywistości. TS w żaden sposób nie pomógł mieszkańcom, aby powstrzymać budowę myjni na Wyzwolenia, a tylko przeszkadza tym, którzy się temu sprzeciwiają. Po 12 latach swoich rządów chcą budować mieszkania, ale ich pomysł to prosty sposób, na zadłużenie miasta. To ważne szczególnie teraz, kiedy po decyzjach Czapli, miasto musi płacić ogromne odszkodowania.

W sprawie myjni na Wyzwolenia, TS jest przeciw mieszkańcom

Odszukaliśmy protokół z głosowania nad zmianą planu zagospodarowania na os. Wyzwolenia. Podczas dyskusji przed głosowaniem cały czas mówiono o budownictwie wysokim wielorodzinnym z dopuszczeniem usług. Nigdy nie było mowy o budowie obiektu typu myjnia. Jednak interpretacja planu zagospodarowania należy do starosty i to właśnie Starosta Turecki wydał zgodę na budowę myjni przy Parku Tura. Pozwolenie to zostało uchylone przez wojewodę. Jednak radni TS nadal wypisują swoje „mądrości”. My natomiast zastanawiamy się, po czyjej stronie stoją radni Towarzystwa Samorządowego: po stronie mieszkańców, czy po stronie starosty? Z czystej niechęci TS próbuje uderzać w Burmistrza, który jako jedyny stanął po stronie mieszkańców i odwołał się od decyzji starosty.

reklama

TS znów chce zadłużać Turek

To, co proponuje Towarzystwo Samorządowe względem budowy mieszkań jest nieopłacalne. Nie mają żadnego pojęcia o czym piszą. Z ich analizy wynika, że lepiej zadłużyć miasto na 7,5 miliona zł żeby dołożyć do budowy 44 mieszkań. Przez to nie powstanie kolejna, wyczekiwana przez turkowian ulica, nie będziemy mogli wybudować żłobka, ani wyremontować kolejnych przestrzeni miasta: ul. 650-lecia, skate parku, czy wyremontować sal lekcyjnych w szkołach.

Przypominamy, że to za rządów TS-u zadłużono miasto na prawie 40 milionów złotych. Pozostawiono nam szare bloki z pozapadanymi studzienkami, pozarywane chodniki. Teraz miasto odzyskuje blask, rozwija się. Zestawienie 4 ostatnich lat z 12-letnimi rządami TS pokazuje, jak niewiele zrobili. My w tej kadencji pokazaliśmy, że nie podnosząc podatków, nie sprzedając mienia publicznego, tak jak TS w poprzednich kadencjach, możemy inwestować w to miasto.

Odszkodowania za błędy Czapli

Przyłapaliśmy TS na manipulacjach opinią publiczną, kiedy próbowali podczepić się pod sukces Burmistrza Romualda Antosika, który pozyskał ogromne pieniądze na renowację miejskiej oczyszczalni. Udowodniono im też manipulacje, kiedy głosili, że to oni zorganizowali nowe źródło ciepła dla Turku.

reklama

Teraz wypływa kolejny skandal. Nierozważna zmiana planu zagospodarowania, o którą wnioskował w poprzednich kadencjach Czapla, doprowadziła do tego, że musimy wypłacić odszkodowanie w kwocie 604 000 zł. Za te pieniądze mogłyby powstać kolejne drogi.

Jednak radny Groblica cały czas mówi, że Romuald Antosik nie bierze kredytu, że nie inwestuje. Ale Groblica zapomniał, że to za rządów TS Turek popadł w długi. My swoje inwestycje realizujemy nie podnosząc podatków. Za rządów TS nie podnoszono podatków i opłat tylko w roku wyborczym.

Inwestycje, które są obecnie realizowane mają tak duże znaczenie dla miasta i dla mieszkańców, że bez wahania zagłosowaliśmy za wyemitowaniem obligacji. Dla dzieci powstanie wodny plac zabaw, wyremontujemy ulice 650-lecia i Stawickiego, przygotowujemy dokumentację pod budowę żłobka miejskiego. TS czego się nie dotknął, to się zmarnowało: PKS Turek, sprzedaż żłobka miejskiego, czy zmiana planu zagospodarowania terenów po ZPJ Miranda. To my doprowadziliśmy do tego, że będzie można tam pobudować mieszkania, a nie np. markety.

Radny Zańko przeciwko wodnemu placowi zabaw

Według Albina Zańko wodny plac zabaw nie będzie potrzebny i nie jest to trafna inwestycja. Jako radni Ziemi Turkowskiej uważamy wręcz odwrotnie: będzie to miejsce rozrywki i wypoczynku dla rodzin i dzieci. Czapla ze swoją ekipą nie zainwestował w OSiR, nie remontował basenu, doprowadził go do stanu ruiny, co wykluczało możliwość otwarcia go w okresie letnim. Zimą czynił go miejscem składowania zanieczyszczonego śniegu, który zwożony był tam z całego Turku.

Podwyżki dla swoich

Na sesji radny Groblica przedstawił apel o podwyżki dla pracowników administracyjnych. Rok wyborczy obfituje, jak widać, w bujne pomysły radnych TS-u. Proponowane przez Groblicę podwyżki o 13,67% obciążyłyby budżet miasta na kwotę ponad 800 tys. zł. Czyżby siostra radnego Groblicy, córka radnego Kacprzaka, a może przewodniczący TS-u Waldemar Trojan, na publicznych posadkach zarabiali aż tak mało? Brakuje pieniędzy na tak ważne i potrzebne inwestycje dla mieszkańców, a radny Groblica pod publikę chce podwyżek w administracji.

Radni Stowarzyszenia Ziemia Turkowska

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.
Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

6 mrz.
Stanowisko Rady Miejskiej w Turku oraz list do...

Stanowisko Rady Miejskiej w Turku oraz list do J....

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama