niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Apel do Posła i Starosty ws. konkretnych działań przeciwko odorowi

Apel do Posła i Starosty ws. konkretnych działań przeciwko odorowi
 

W czerwcu 2021 r. apelowaliśmy do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Bartosika w sprawie przyjęcia ustawy antyodorowej.

Liczyliśmy na wsparcie osób, od których zależy obowiązujące w naszym kraju prawo, w sprawie, która bezpośrednio dotyczy mieszkańców naszego miasta. Zwróciliśmy się z apelem o wprowadzenia uregulowań prawnych dotyczących przeciwdziałania uciążliwościom zapachowym (odorom). Wszystko to dlatego, że miasto Turek od kilku lat boryka się z problemem uciążliwości zapachowych, w związku z działalnością firmy zlokalizowanej w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej, która przerabia krew drobiową na pasze dla zwierząt.

reklama

Od 2 lat nie otrzymaliśmy odpowiedzi z konkretnym rozwiązaniem prawnym naszego problemu. Nadal uważamy, że sytuacja ta wymaga wprowadzenia odpowiednich przepisów, które prowadziłyby do zagwarantowania czystości powietrza, narzucając zasadę etycznego postępowania przedsiębiorstwom, których to dotyczy.

W związku z brakiem konkretnych działań ze strony posła Ryszarda Bartosika oraz starosty Dariusza Kałużnego, przyłączamy się do pytań, które ostatnio publicznie skierował do wymienionych burmistrz Romuald Antosik. Robimy to, ponieważ także nas dziwi bierność posła z naszego terenu, Ryszarda Bartosika, który jest przedstawicielem rządu i nic w sprawie odorów nie zrobił.

Panie pośle, jak długo jeszcze mamy czekać na ustawę antyodorową? Panie starosto, czy wreszcie zacznie Pan nakładać kary finansowe na smrodzącą firmę? Czy nie przeszkadza wam ten smród? Czy w ogóle interesujecie się tematem, z którym borykają się mieszkańcy Turku?

Dlatego domagamy się od posła Bartosika skutecznych działań w sprawie przyjęcia ustawy antyodorowej! A od starosty Kałużnego tego, że wreszcie zacznie nakładać kary finansowe na uciążliwy zakład!

reklama

Radni Klubu Radnych Ziemia Turkowska

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Kilka faktów dotyczących...

Listy do redakcji: Kilka faktów dotyczących inwestycji DeVeris w Turku

z dzisiaj
Listy do redakcji:

Listy do redakcji: "Sukces" Burmistrza za wszelką cenę. Cała prawda o...

19 maj.
Nowa lewica: Konieczna interwencja prokuratury...

Nowa lewica: Konieczna interwencja prokuratury w sprawie zwłoki z...

17 maj.
Turkowscy karatecy niepokonani! Mistrzostwa...

Turkowscy karatecy niepokonani! Mistrzostwa Wielkopolski Karate...

17 maj.
Gotowanie, smakowanie i roślinne zakupy!...

Gotowanie, smakowanie i roślinne zakupy! Majówka w Kaczkach już w...

16 maj.
Listy do redakcji: Czy posłowi i staroście odór...

Listy do redakcji: Czy posłowi i staroście odór nie przeszkadza?

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama