sobota 04 kwietnia 2020

Benedykta, Izodory, Wacławy

reklama

Listy do redakcji: Pomagajmy w czasie epidemii koronawirusa!

Zuzanna Szczepocka

Listy do redakcji: Pomagajmy w czasie epidemii koronawirusa!
 

Niewątpliwie cały świat znalazł się w wyjątkowej sytuacji. Kiedyś ludzie walczyli ze sobą – o terytorium, dostęp do surowców, żywności. Konsekwencją tego były kryzysy gospodarcze, społeczne. W dzisiejszych czasach negatywny wpływ na życie ludzkie mają choroby cywilizacyjne (otyłość, nowotwory), a także postęp technologiczny. 

Na co dzień żyjemy w pośpiechu. Nie mamy czasu na odpoczynek. Warto wykorzystać zaistniałą sytuację, związaną z pandemią koronawirusa i znaleźć czas na rozwijanie swoich zainteresowań w warunkach domowych oraz dla samego siebie. W tym trudnym okresie należy przede wszystkim pamiętać o osobach starszych i schorowanych. To one znajdują się w grupie największego ryzyka zarażenia wirusem. Należy więc wyciągnąć pomocną dłoń w ich kierunku, poprzez między innymi zrobienie drobnych zakupów, czy wyprowadzeniu ich psa na spacer. Takiej wspaniałej inicjatywie podjął się Samorząd Osiedla nr 2 w Turku. Aby skorzystać z pomocy zrobienia przez członków samorządu zakupów należy zadzwonić pod numer 601527805 lub 693733014. Następnie należy przygotować listę zakupów i pieniądze, które zostaną odebrane przez któregoś z członków samorządu nr 2. Każdy z nich posiada przy sobie identyfikator z imieniem i nazwiskiem, logo samorządu oraz pieczątkę. Zakupy zostaną dostarczone do danej osoby po godzinie 16.00. Również wiele instytucji społecznych w Polsce, tak jak i w naszym mieście pamięta o najmłodszych mieszkańcach. Organizowane jest bowiem wspólne oglądanie bajek na różnych programach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Z kolei dla małych turkowian Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przygotowała niespodziankę. Dziś o godz. 12.00 za pomocą transmisji na żywo z Facebooka zaprezentowała mini przedstawienie z wykorzystaniem Teatru Kamishibai.

reklama

Dbajmy zatem o zdrowie naszej rodziny, sąsiadów oraz znajomych. Bądźmy otwarci na ich potrzeby i pomagajmy w realizacji codziennych czynności. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zarażenia się koronawirusem. 

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w...

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w związku z...

z dzisiaj
Bezwzględny zakaz wstępu do lasów.  Zaostrzenie...

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Zaostrzenie...

z dzisiaj
Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama