czwartek 01 grudnia 2022

Blanki, Edmunda, Eligiusza

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wszystkie kolory świata

Wszystkie kolory świata
 

W listopadzie  2012 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". Po raz kolejny razem postanowiliśmy zrobić coś dla innych.  "Wszystkie Kolory Świata" to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. W tym roku nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wykonując 36 laleczek  .Spośród uszytych laleczek wybrana została jedna, która według społeczności szkolnej jest  najoryginalniejsza. W głosowaniu wygrała lalka-  z nr 16 przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty”. Jest to harcerka - Natalka lubiąca wspólne zabawy , pląsy i rajdy piesze .Jeśli społeczność odda dużą liczbę głosów na Facebooku na naszą reprezentantkę , to  nagrodą będzie  koncert Majki Jeżowskiej w naszej miejscowości.

O  planowanej akcji w naszej szkole, uczniowie dowiedzieli się w czasie apelu szkolnego. Później na godzinach wychowawczych poszczególne klasy  przedstawiały prezentacje dotyczące wybranych przez siebie państw – szczególną uwagę  poświęcono  życiu i zwyczajom ludności zamieszkującej te kraje. Kolejnym etapem naszych działań było szycie laleczek wg otrzymanych szablonów.

W dniu 19.02.2013 r. w naszej szkole zorganizowano uroczystość integrującą całe środowisko lokalne z dużym udziałem dzieci, rodziców i zaprzyjaźnionych rodzin , gdzie laleczki znalazły „nowy dom” trafiając do dzieci, które kupiły te dzieła sztuki. Zgodnie z zasadami akcji rodzice i dzieci mogli zaopiekować się wybrana laleczką wpłacając na rzecz UNICEF minimum 10 zł. Z akcji udało nam się zebrać 1675 zł. Taką kwotę przesłaliśmy na konto UNICEF Polska. Jak widać suma ogromna,- serca wielkie. W ten sposób uratowaliśmy życie 167 afrykańskim dzieciom, bowiem koszt jednej szczepionki  to 10 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się szczodrością, hojnością i zaangażowaniem w realizację projektu.

reklama


Niech naszym wspólnym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II :
 „Człowiek tyle jest wart ile da z siebie innym” 

                                                                                                   Koordynatorzy akcji:
                                                                                                        Iwona Kasprzak
                                                                                                         Alicja Kaszyńska

Wszystkie kolory świata

Podobne artykuły

Wideo: Karetka dachowała na Jana Pawła II

Wideo: Karetka dachowała na Jana Pawła II

25-09-2018
Dachowanie na Jana Pawła II. Suzuki staranowało...

Dachowanie na Jana Pawła II. Suzuki staranowało...

05-04-2018
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej...

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

07-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama