czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

List otwarty do zaangażowanych w przyszłość szpitala

List otwarty do zaangażowanych w przyszłość szpitala
 

W ubiegłym tygodniu, w piątek, zostało zawarte ważne porozumienie dotyczące przyszłości szpitala w Turku. Porozumienie to, wypracowane w toku wielu spotkań ze środowiskami skupionymi w SP ZOZ, daje nadzieję, że wspólnie uda się zatrzymać narastające widmo upadku szpitala, a z czasem wprowadzić go na wyższy poziom funkcjonowania. Skorzystają na tym zarówno mieszkańcy powiatu tureckiego, pacjenci, jak i pracownicy lecznicy.

Porozumienie, to sukces dialogu. Jeszcze raz okazało się, że nie polityczne rozróby, tylko dialog, konkretna rozmowa, ale i odwaga w podejmowaniu często trudnych decyzji, może przynieść rozwiązania, które będą służyć wszystkim. Pielęgniarkom i lekarzom chcemy podziękować za odpowiedzialność i rozsądek. Swoją postawą pokazaliście, że można na Was polegać.

reklama

Stanowczo protestujemy przeciwko postawie lokalnych polityków PiS, usiłujących zakrzyczeć własną nieudolność i w tchórzliwy sposób prowadzących działania oczerniające wobec zaangażowanych w proces dialogu. Nie uczestnicząc w rozmowach i nie proponując żadnych rozwiązań, usiłują przypisać sobie "sukces". Takie zachowania, zwłaszcza wobec środowisk szpitalnych, są po prostu nie na miejscu i ośmieszają ich autorów. Wspólnie z pielęgniarkami, lekarzami i dużą częścią społeczności powiatu tureckiego możemy wam dziś powiedzieć: jeśli nie potraficie nic dobrego zrobić dla naszego szpitala, dajcie sobie spokój i nie kompromitujcie się. Pozwólcie nam pracować. 

Zwracamy się do wszystkich samorządowców, którym leży na sercu sytuacja i przyszłość turkowskiego szpitala, o sumienne i odpowiedzialne zaangażowanie w działania naprawcze. Oczekujemy od burmistrza Turku, pana Zdzisława Czapli, zmiany decyzji dotyczącej dochodzenia zaległego podatku od nieruchomości od SP ZOZ. Uważamy, że w obecnej sytuacji, każdy, komu naprawdę zależy na szpitalu, jest zobowiązany mu pomóc.

Zarząd Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

17 czerw.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a...

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a ich...

26-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama