piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

List otwarty do zaangażowanych w przyszłość szpitala

List otwarty do zaangażowanych w przyszłość szpitala
 

W ubiegłym tygodniu, w piątek, zostało zawarte ważne porozumienie dotyczące przyszłości szpitala w Turku. Porozumienie to, wypracowane w toku wielu spotkań ze środowiskami skupionymi w SP ZOZ, daje nadzieję, że wspólnie uda się zatrzymać narastające widmo upadku szpitala, a z czasem wprowadzić go na wyższy poziom funkcjonowania. Skorzystają na tym zarówno mieszkańcy powiatu tureckiego, pacjenci, jak i pracownicy lecznicy.

Porozumienie, to sukces dialogu. Jeszcze raz okazało się, że nie polityczne rozróby, tylko dialog, konkretna rozmowa, ale i odwaga w podejmowaniu często trudnych decyzji, może przynieść rozwiązania, które będą służyć wszystkim. Pielęgniarkom i lekarzom chcemy podziękować za odpowiedzialność i rozsądek. Swoją postawą pokazaliście, że można na Was polegać.

reklama

Stanowczo protestujemy przeciwko postawie lokalnych polityków PiS, usiłujących zakrzyczeć własną nieudolność i w tchórzliwy sposób prowadzących działania oczerniające wobec zaangażowanych w proces dialogu. Nie uczestnicząc w rozmowach i nie proponując żadnych rozwiązań, usiłują przypisać sobie "sukces". Takie zachowania, zwłaszcza wobec środowisk szpitalnych, są po prostu nie na miejscu i ośmieszają ich autorów. Wspólnie z pielęgniarkami, lekarzami i dużą częścią społeczności powiatu tureckiego możemy wam dziś powiedzieć: jeśli nie potraficie nic dobrego zrobić dla naszego szpitala, dajcie sobie spokój i nie kompromitujcie się. Pozwólcie nam pracować. 

Zwracamy się do wszystkich samorządowców, którym leży na sercu sytuacja i przyszłość turkowskiego szpitala, o sumienne i odpowiedzialne zaangażowanie w działania naprawcze. Oczekujemy od burmistrza Turku, pana Zdzisława Czapli, zmiany decyzji dotyczącej dochodzenia zaległego podatku od nieruchomości od SP ZOZ. Uważamy, że w obecnej sytuacji, każdy, komu naprawdę zależy na szpitalu, jest zobowiązany mu pomóc.

Zarząd Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Spotkanie przeciwko smrodowi. Chcą ustalić...

Spotkanie przeciwko smrodowi. Chcą ustalić wspólny...

21 czerw.

"Śmierdziało nawet w Boże Ciało". Mieszkańcy...

4 czerw.
Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama