piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Posadźmy Park Ojców/Jan Przybylski

Posadźmy Park Ojców/Jan Przybylski - Foto: Park Tura / autor: Artur Jurgawka / http://my.opera.com/Jurgi
Foto: Park Tura / autor: Artur Jurgawka / http://my.opera.com/Jurgi 

Drodzy ojcowie nowonarodzonych dzieci z Os. Wyzwolenia i Turku. Niegdyś mawiano, że prawdziwy mężczyzna powinien zrobić w życiu trzy rzeczy: spłodzić syna, wybudować dom oraz posadzić drzewo. Choć współcześnie nie przywiązuje się takiej wagi do płci dziecka oraz do majętności drugiego człowieka, niewątpliwie należałoby oddać hołd starodawnemu porzekadłu. Pozwólmy więc ojcom zrealizować trzeci ze wskazanych celów.

Jako Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 7 pragnę wystąpić z inicjatywą utworzenia na terenie Parku Tura (lub w innym stosownym miejscu ) pierwszego w Turku Parku Ojców. W parku Tura jest dużej wielkości klomb nie obsadzony drzewami który po obsadzeniu przez ojców można by nazwać Klombem Ojców . Utworzenie takiego miejsca, w którym każdy przyszły ojciec będzie mógł posadzić drzewko dla swej pociechy, może stanowić początek wspaniałej tradycji łączącej pokolenia. Każde drzewko nazwane zostanie imieniem dziecka i oznaczone w sposób pozwalający na wskazanie właściciela.

reklama

Warto przy tym wskazać, ze posadzenie drzewka będzie miało wymiar nie tylko symboliczny, ale i wychowawczy. Z jednej strony, stanowiło będzie o wejściu mężczyzny w pewien etap życia, etap dojrzałości, poczucia odpowiedzialności za losy drugiego człowieka, ukochanego dziecka. Z drugiej natomiast, projekt zakłada, aby to dziecko doglądało drzewka, aby rosło ono patrząc na rozwój przeznaczonego mu drzewka. Moim marzeniem jest również pogłębienie więzi młodych Turkowian z naturą.

W związku z powyższym zwracam się do Was, drodzy Turkowianie, oraz do Pana Burmistrza o wyrażenie opinii w przedmiocie tej inicjatywy. Pierwsze drzewka mogą symbolicznie zostać zakupione ze środków Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 7 w Turku. Jednoczenie pragnę zwrócić się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia do turkowskich środowisk leśniczych oraz ogrodniczych tj. Nadleśnictwa w Turku i PGKiM. Sadzenie drzewek odbywałoby się dwa razy w roku . Proszę o opinie , propozycje i pytania .

Z poważaniem
Przewodniczący Samorządu Mieszkańców nr 7 w Turku
(Os. Wyzwolenia i ul. Ks. Dominika Jędrzejewskiego)
Jan Przybylski

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.
Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja...

Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja parku...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama