Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama

Dworzec PKS jest lepiej sprzątnięty, niż nasze „Powązki”

Dworzec PKS jest lepiej sprzątnięty, niż nasze „Powązki”
 

Zanim nastanie dzień, w którym wszyscy, w nowych kreacjach, zatroskani, idą w to jedyne dla ludzkiej duszy miejsce – cmentarz, chcę ukazać, ubierając to w soczyste słowa, nasze „Powązki”,  miejsce, które prędzej czy później będzie  nam bardzo niezwykle bliskie. Zapewne tu w dniu Wszystkich Świętych będzie błyszczało, ale na dzień dzisiejszy bardziej jest posprzątany plac po Ś.P. dworcu PKS, niż fragmenty ujęte w zdjęciach na załączniku. Tam nie pozostał kamień na kamieniu.

Przyjrzyjmy się miejscu, które dosadnie podkreśla charakter umierającego miasta Turek. Co prawda, tam nie znajdziemy mogiły PKS-u i innych temu przedsiębiorstwu towarzyszy, ale niestety miejsce to odwzorowuje sytuację Turku z roku 2013. Tak, tak z 2013. Może z dziada pradziada nauczyłeś/aś się, że pochówek Ci się należy, ale nie licz na to. W Turku, za kilka lat, nie będzie Ciebie stać na własną śmierć, bo nie zostawisz rodziny z takimi kosztami. Będziemy chodzić jak mądry pies w pole i tam zdychać nie pogrążając bliskich nie tylko smutkiem, ale i z kosztami.

reklama

Zapuszczone czasem mogiły pokazują, jak daleko nam do ludzkości, w dobie „gonitwy za złotówką”, która nie jest warta grosza. Jeśli nielegalnie nie przytulisz obcych pieniędzy właściciela kantoru lub po cichutku przez lata w „skarbówce” nie okroisz bliźniego, to na nic nie licz. W perspektywie krótkiego, kruchego ludzkiego życia nie jest ważne czy nad Tobą będzie bogato postawiony pomnik, czy też paproć z zanikiem pamięci. Ważne będzie dla Ciebie (zanim zamknąłeś powieki) jak żyłeś w mieście obłudy, hipokryzji i kłamstwa.

Przechodzień

Podobne artykuły

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

14-09-2018
M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla...

M. Kadrzyńska-Siwek: My pracujemy dla Mieszkańców, a...

16-06-2018
Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjna masakra na Dworcowej

13-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama