wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Gimnazjalistki z „Jedynki” na spotkaniu z wojewodą wielkopolskim

Gimnazjalistki z „Jedynki” na spotkaniu z wojewodą wielkopolskim
 

Jednomandatowe okręgi wyborcze, plany inwestycji drogowych oraz sprawy związane z edukacją szkolną zdominowały debatę młodych parlamentarzystów XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się 26 maja z wojewodą Piotrem Florkiem, senatorem Piotrem Gruszczyńskim i wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak. W wydarzeniu tym udziały wzięły także reprezentantki naszego miasta: Patrycja Waloszek i Agnieszka Janik z  kl. III C Gimnazjum nr 1.

Otwierając spotkanie wojewoda przypomniał o obchodzonej w maju 25. rocznicy wyborów samorządowych, które były pierwszym wolnym głosowaniem po 1989 roku. - 25 maja 1990 roku wybrano w Wielkopolsce skład 226 rad gmin i miast - mówił wojewoda. Wybrano jednak przede wszystkim autonomię społeczności lokalnych. Od czasu wyborów samorządowych sprzed 25 lat władza lokalna dysponuje pieniędzmi i realizuje własne cele dla wspólnego dobra mieszkańców.

reklama

Każdorazowo na spotkaniach wojewody z młodzieżą zapraszany jest gość - parlamentarzysta z Wielkopolski. W tym roku zaproszenie wojewody przyjął senator z Gniezna Piotr Gruszczyński. - W waszym wieku interesowałem się głównie sportem. Polityka zdominowana jest przez dorosłych, dlatego cieszę się mogąc rozmawiać z młodzieżą interesującą się sprawami publicznymi - mówił senator, prezentując młodzieży kompetencje izby wyższej oraz rolę jaką pełni w systemie parlamentarnym.

Nie tylko młodzież została doceniona i wyróżniona. Podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do pracy w Sejmie Dzieci i Młodzicy złożyła także Elżbieta Walkowiak wielkopolski kurator oświaty. - Cieszę się, że państwa praca przynosi tak dobre efekty - podsumowała spotkanie kurator.

1 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka w ławach parlamentarnych Sejmu zasiądą młodzi parlamentarzyści z całego kraju. Wielkopolskę reprezentować będzie 44 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tegoroczne spotkanie młodych parlamentarzystów przebiegać będzie pod hasłem „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie...

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu...

27-08-2019
Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na...

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na...

27-09-2018
Stanowisko Starosty Tureckiego ws myjni na os....

Stanowisko Starosty Tureckiego ws myjni na os....

02-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama