sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Młynarczyk o 16 mln dla ZSR w Kaczkach, ZST w Turku i Kole oraz "kłamstwach PiS"

Młynarczyk o 16 mln dla ZSR w Kaczkach, ZST w Turku i Kole oraz
 

W turkowskim biurze PO odbyła się konferencja prasowa, w czasie której z dziennikarzami spotkał się Dariusz Młynarczyk. Kandydat na posła mówił o tym, że udało mu się wesprzeć projekt, dzięki któremu miliony złotych zostaną wydane na lepsze kształcenie w ZST w Turku, ZSR w Kaczkach Średnich, jak również w ZST w Kole.

Dariusz Młynarczyk informował podczas konferencji o tym, że powiatowi tureckiemu udało się osiągnąć duży sukces. – W sierpniu, w trakcie przerwy sesji Rady Powiatu starosta Mariusz Seńko zwrócił się do mnie z prośba, abym dobrym słowem i swoimi kontaktami wspomógł zaaprobowanie wniosku „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego”. Chodziło o to, by ten projekt wpisać na listę projektów indykatywnych, dzięki czemu mógłby on uzyskać dofinansowanie w trybie pozakonkursowym.

reklama

Pod tą skomplikowaną nazwą projektu kryje się potężny strumień pieniędzy. – Projekt opiewa na 16 mln zł. 15 mln to są koszty kwalifikowane, a kwota dofinansowania to ponad 14 mln zł. Rozmawiałem w tej sprawie i pozyskałem potwierdzenie, że projekt ten zostanie zaaprobowany w najbliższy czwartek na posiedzeniu Zarządu województwa wielkopolskiego – mówił Dariusz Młynarczyk.

Na czym polega owo wsparcie? Otóż projektem realizowanym w latach 2016-2018 objęte będą trzy szkoły z powiatów tureckiego i kolskiego. Skorzysta z niego 500 osób - 400 z naszego powiatu, 100 z kolskiego. Łatwiej będzie kształcić osoby, chcące później związać się zawodowo np. z przemysłem motoryzacyjnym, spożywczym i meblarskim. Będzie to szansa na doposażenie placówek oświatowych w obrabiarki CNC, układy napędowe wraz ze sterowaniem, sprzęt kontrolno-pomiarowy, aparaturę diagnostyczną wykorzystywaną w badaniach weterynaryjnych, w oprogramowanie, skanery, tablice multimedialne, drukarki 3D itd. – Projekt opiewa na 16 mln zł, więc tego na pewno będzie dużo. Będzie też możliwość dokształcania się przez osoby dorosłe w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych – wskazuje Młynarczyk.

Kandydat PO zaznaczył, że jak mówi przysłowie „sukces ma wielu ojców”, więc i tym razem co najmniej 4 kandydatów, prowadzących kampanię, próbuje się tym chwalić, a - zdaniem Młynarczyka - osoby te akurat przy tej sprawie nie za bardzo udzielały wsparcia. – Cały projekt jest zasługą pomysłu Mariusza Seńki i Karoliny Karolak-Czapli, osoby przygotowującej wniosek od strony technicznej. Cieszę się, że mogłem swoje małe kilka groszy do tego dopiąć i że projekt uzyska wsparcie Zarządu województwa.

reklama

Podczas zwołanej konferencji Dariusz Młynarczyk mówił nie tylko o wspomnianym sukcesie. Krytykował też to, co podczas kampanii wyborczej robi PiS. – Jeden z moich konkurentów ostatnio dość odważnie sobie poczyna. Nie będę komentował jego „ziemniaczanych” pomysłów i jego eventów. Ale co na ulotce Ryszarda Bartosika zostało zapisane? Co prawda nie wiem, czy to są jego słowa, gdyż to prawdopodobnie zostało wyciągnięte z planu partii PiS. Jest to przykład ewidentnego kłamstwa i manipulacji, jaką PiS głosi w tej kampanii. Na tej ulotce jest zapis, iż planują zmianę wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzna, a zdanie niżej jest napis o wyższych kwotach emerytur i rent. To ewidentna manipulacja i kłamstwo. Obniżenie wieku emerytalnego w sposób nieunikniony doprowadzi do obniżenia emerytur. Mówienie o obniżeniu wieku emerytalnego i zaraz o tym, że zwiększy się wysokość tych emerytur jest kłamstwem i robieniem ludziom wody z mózgu – powiedział Dariusz Młynarczyk.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

09-08-2019
Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z...

Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z najaktywniejszych...

27-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama