czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

ZST zyskało pracownię fryzjerską. Tam będę czesać, z pomocą komputera

ZST zyskało pracownię fryzjerską. Tam będę czesać, z pomocą komputera - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Osoby, którym marzy się posiadanie w ręku pewnego fachu i umiejętności na miarę Antoniego Cierplikowskiego, kształcą się w ZST w Turku, w technikum usług fryzjerskich z elementami kosmetologii.  Od teraz nauka będzie jeszcze bardziej przyjemna, a to za sprawą otwarcia nowej pracowni fryzjerskiej na miarę XXI wieku.

Postęp wymaga od nas nowych umiejętności. Dziś fryzjer to nie osoba, która potrafi jedynie sprawnie posługiwać się nożyczkami. Absolwent szkoły w zawodzie technik usług fryzjerskich musi umieć wykonywać zabiegi fryzjerskie za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych materiałów, musi śledzić modę i techniki fryzjerskie, korzystać z technik komputerowych. Taką formę kształcenia umożliwi pracownia fryzjerska, otwarta we wtorek 15 grudnia w Zespole Szkół Technicznych. Otwarcia – tuż po ZST Fashion Show 2016 – dokonali m.in. dyrektor Wioletta Adamiak, starosta Mariusz Seńko i sekretarz miasta Sieradza – Jarosław Trojanowski. 

reklama

W pracowni znajdują się stanowiska, gdzie można „trenować” czesanie, mycie głowy, pielęgnację włosów itd. Podczas wydarzenia można było się przekonać, jak uczennice radzą sobie z tymi czynnościami, gdyż odbył się pokaz „na żywo”, w czasie którego na oczach zebranych powstawały piękne fryzury. Do uzyskania jeszcze lepszej efektywności nauczania przyczynią się techniczne nowinki. W sali ulokowany został komputer wyposażony w profesjonalne oprogramowanie, umieszczono też projektor. Dzięki temu nim przejdzie się do strzyżenia „na serio”, można wcześniej, podczas symulacji komputerowej, dopasować do danej twarzy najróżniejsze formy fryzur. Irokezy, loki, misterne upięcia i ekstrawaganckie koloryzacje – to wszystko można przetestować „wirtualnie”, dzięki czemu osoba zasiadająca w fotelu ma pełną świadomość wyboru nowej fryzury.

Otwarcie pracowni za nami. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na efekty kształcenia młodzieży wspomnianymi metodami, może np. w postaci szeregu sukcesów w ramach Konkursu Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine'a Cierplikowskiego - Sieradz Open Hair Festival.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Otwarcie najnowocześniej w regionie...

Wideo: Otwarcie najnowocześniej w regionie pracowni...

20-05-2019
Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne

Pokazy fryzjerskie i kosmetyczne "Pretty Woman" na...

08-03-2019
Adrian Skopiński ponownie mistrzem! Turkowianin...

Adrian Skopiński ponownie mistrzem! Turkowianin...

14-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama