Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie Gimnazjum nr 1 uczestniczyli w akcji ?Żonkil?

Uczniowie Gimnazjum nr 1 uczestniczyli w akcji ?Żonkil?
 

19 kwietnia na ulicach naszego miasta, w ramach obchodów 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim, młodzież z Gimnazjum nr 1 rozdawała papierowe żonkile i opowiadała przechodniom o tym wydarzeniu.

Ten żółty kwiat to symbol upamiętniający bohaterów walki narodu żydowskiego z hitlerowcami, która rozpoczęła się 19 kwietnia 1943 roku. Jeden z przywódców powstania, Marek Edelman, od anonimowej osoby zawsze w rocznicę tych wydarzeń otrzymywał bukiet żółtych kwiatów, często żonkili. Po jakimś czasie ludzie zaczęli przynosić je pod pomnik Bohaterów Getta.

reklama

Akcja "Żonkil" odbywa się po raz czwarty, jest prowadzona w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i wojewódzkich kuratorów oświaty. Gimnazjaliści z „Jedynki” wzięli w nim udział po raz drugi.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Akcja

Akcja "Żonkil" w Szkole Podstawowej nr 5

24-04-2018
Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt...

Mieszkańcy ul. Stawickiego opiniowali projekt ulicy

19-05-2017

"Wiwat Maj, Trzeci Maj!" zabrzmiało w Gimnazjum nr 1

29-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama