piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Ustanowili rekord w aerobiku grupowym

Ustanowili rekord w aerobiku grupowym - foto: M. Derucki i G. Oblizajek
foto: M. Derucki i G. Oblizajek 

Rekord Miasta Turek w aerobiku grupowym to 579 osoby ćwiczące jednocześnie. Rekord został ustanowiony dzisiaj, tj. 16 września 2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Organizatorem przedsięwzięcia, odbywającego się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Fizycznej Społeczności Gimnazjum nr 2 „Kopernik Plus”. Wszystko spinał Dariusz Piotrowski, nauczyciel wychowania fizycznego w „Dwójce”. Na apel organizatorów o przyłączenie się do ustanowienia rekordu, odpowiedziały dokładnie 579 osoby. Byli to m.in. uczniowie miejskich szkół, członkowie Klubu Biegacza Maraton Turek i Turkowskiego Klubu Karate OYAMA, dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego i pracownicy Sanepidu.

reklama

- Udowadniacie, że Turek jest miastem młodych ludzi, pełnych energii – powiedział burmistrz Romuald Antosik, otwierając ustanawianie rekordu.

Aerobik grupowy z 579 uczestnikami poprowadziła Agnieszka Matczak - absolwentka Gimnazjum nr 2 w Turku i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, cheerleaderka „Lecha” Poznań, instruktorka fitness, meneger w klubie „BESTIME” w Poznaniu. Pani Agnieszka od 4 lat prowadzi różnego rodzaju zajęcia grupowe. Od roku jest kwalifikowanym instruktorem Fit and Jump. Poza tym ukończyła kurs trenera personalnego, gym instruktora, instruktora gimnastyki, pływania oraz ratownika WOPR.

Rekord został ustanowiony, a wszystko uwieczniła na filmach ekipa filmowa, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kadry z Turku, wraz z kadrami nagranymi w dwóch innych miastach w Polsce, będą promowały Europejski Tydzień Sportu w Polsce.

reklama

Wydarzenie miało zwrócić uwagę, szczególnie młodzieży szkolnej, na atrakcyjność oraz walory zdrowotne wszelkich form aktywności fizycznej, a w szczególności tych na świeżym powietrzu. To się z pewnością udało, bo ustanawiając rekord Turku w aerobiku grupowym, wszyscy świetnie się bawili.

Źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Sportowe Mikołajki z Moniką Pyrek.

Sportowe Mikołajki z Moniką Pyrek.

08-12-2019
Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na...

Cały powiat czyta - rekord w czytaniu na stadionie...

04-06-2019
Rekord Polski pobity! 2027 osób ćwiczyło aerobik!

Rekord Polski pobity! 2027 osób ćwiczyło aerobik!

28-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama