Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Wielkie Święto Książki w Piątce

Wielkie Święto Książki w Piątce
 

Raporty o stanie czytelnictwa w Polsce nie nastrajają optymistycznie. Około 60 % Polaków w ogóle nie czyta książek. Aby zmienić nastawienie społeczne do literatury i czytania, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam – bijemy rekord czytania w jednym momencie.

W akcji „Cała piątka czyta” wzięła udział cała społeczność szkolna – Dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele, pracownicy . Do wspólnego czytania przyłączyły się również sześciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku. Łącznie zebrało się około 700 miłośników książek.

reklama

31 maja 2017 r. o godz. 11.45 wszyscy zebrali się w auli szkoły ze swoimi ulubionymi książkami, aby dać się porwać radości czytania. Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego dodatkowo przebrali się za ulubione postacie literackie. Aula zaroiła się od Kotów w Butach, Książniczek, Harrych Potterów, Batmanów i innych postaci z powieści, komiksów i baśni.

Na piętnaście minut aula szkolna zamieniła się w magiczne miejsce. Czytanie zintegrowało całą społeczność szkolną, wszyscy oddaliśmy się magii lektury, a niezwykłą w naszej szkole ciszę przerywał tylko szelest kartek.

Po tej magicznej ciszy nastąpił wielki hałas. Wszyscy wyruszyliśmy na osiedle Wyzwolenia, aby pokazać mieszkańcom, że uczniowie „Piątki” czytają i promują czytanie, o czym informowały plakaty i transparenty. Głośny, kolorowy korowód miłośników książek oderwał mieszkańców od ich codziennych czynności. Przechodnie z zainteresowaniem zatrzymywali się, a inni mieszkańcy wychodzili na rozgrzane balkony zaciekawieni niezwykłym wydarzeniem.

reklama

Na zakończenie wszyscy zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby głośno wykrzyczeć hasło „Czytać książki fajnie jest. Ten kto czyta jest the best”.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

Doradztwo edukacyjno-zawodowe w SP5

12-06-2018
Turek: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5

05-06-2018
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

11-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama