wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedszkole "Misia Uszatka" dla Niepodległej

Przedszkole
 

Dnia 9 listopada 2018 roku Przedszkole Samorządowe nr 7 im. Misia Uszatka w Turku włączyło się w akcję realizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej pt. „Rekord dla Niepodległej". Dzieci wzięły udział w uroczystej akademii podczas której dowiedziały się o sensie tego święta i jego genezie oraz symbolach narodowych.

Z przedstawionej inscenizacji poznały osoby znaczące w historii Polski. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Przybyli Ułani" z ruchem inscenizacyjnym oraz poznały polskie utwory narodowe „Polonez" i „Pożegnanie Ojczyzny". O godzinie 11.11. na cześć naszych bohaterów odśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego". Na twarzach przedszkolaków można było zaobserwować zainteresowanie tym, co działo się w przedszkolu, gdyż nie tylko akademia wprowadziła je w nieprzeciętny nastrój, ale także obserwacja 100 metrowej flagi niesionej przez uczniów Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

reklama

Dzięki takim działaniom najmłodsze pokolenie ma okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Opracowała Anna Tomaszewska

materiał nadesłany

reklama

 

Podobne artykuły

Bal Karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym nr 7

Bal Karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym nr 7

30-01-2019
Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im....

Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im....

19-12-2018
Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

06-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama