piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Otworzyli serca dla Kuby

Otworzyli serca dla Kuby
 

Ponad 4,5 tyś złotych udało się zebrać podczas tegorocznej, siódmej już edycji Międzypokoleniowego Koncertu Charytatywnego “Z potrzeby serca”. Pieniądze, które zebrano podczas imprezy pomogą w leczeniu siedmioletniego mieszkańca Chlebowa - Kuby Marendziaka.

W Turku i jego okolicy nie brakuje ludzi o wielkich sercach. Doskonałym dowodem na to jest suma, jaką udało się zebrać podczas Międzypokoleniowego Koncertu Charytatywnego “Z potrzeby serca”, który od siedmiu lat organizuje Stowarzyszenie "Przystań". Co roku pieniądze zbierane podczas imprezy przekazywane są najbardziej potrzebującym osobom z Turku i powiatu tureckiego. Tym razem lokalni artyści zagrali dla siedmioletniego Kuby Marendziaka, chorującego na artogrypozę.

reklama

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili znani i lubiani muzycy, piosenkarze i tancerze z naszego miasta i najbliższej okolicy. Jako pierwszy dla małego Kuby zagrał i zaśpiewał Big Band Miasta Turku i Powiatu Tureckiego. Również i dla członków zespołu był to wyjątkowy koncert, jak się bowiem okazało muzycy w tym wyjątkowym dniu obchodzili swoje drugie urodziny. - Na pierwszych urodzinach gościli panią Krystynę Prońko, dziś goszczą Jakuba Marendziaka. Czyż to nie piękne?! - zachwyciła się prowadząca koncert Marzena Świderska.

Przed wyjątkowo, jak na Miejski Dom Kultury, licznie zebraną publicznością wystąpili także: Szkółka Wokalna MODERATO, Piotr Podembski, Chór Młodzieżowy z Gimnazjum nr 1 w Turku, akordeonista Błażej Kęska, Zespół Wokalny DOBRASY, Martyna Janiak z zespołem, Zespół Tańca Ludowego BRUDZEWIACY oraz zespół Beatboxowy HAPASZAMY. Taneczne i wokalne popisy urozmaiciła aukcja wyrobów rękodzielniczych, którą brawurowo poprowadził Jacek Sulkowski. W sumie dzięki licytacji i dobrowolnym wpłatom udało się zebrać sumę 2478 zł. Ci, którym nie udało się wygrać licytacji mogli wziąć udział w loterii fantowej. Dzięki zakupom symbolicznych nutek kwota zebrana podczas koncertu wzrosła o 1205 zł. Pomóc można było także kupując słodkie pyszności przygotowane przez Szkołę Podstawową w Chlebowie i Gimnazjum w Słodkowie.

Pieniądze na leczenie małego Kuby rozpoczęto zbierać już w styczniu tego roku. Do kwoty zebranej podczas piątkowej imprezy należy doliczyć także 1815 zł, które udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Kunach i tamtejszego proboszcza. Pomoc okazało również Zrzeszenie dostawców mleka w Turku oraz Gmina Turek wraz z Urzędem i placówkami oświatowymi, którzy w sumie zebrali około 5000 zł. Dodatkowo Wójt Gminy Turek postanowił dofinansować turnus rehabilitacyjny dla małego mieszkańca Chlebowa. Podsumowanie akcji dla Jakuba ze szkół Gminy Turek odbędzie sie 19.04.2012r. godz.10.30 w Gimnazjum w Słodkowie

Jak się okazuje nawet w tych niezbyt łatwych czasach ludzie potrafią połączyć siły i wspólnie wspomóc tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Piątkowa impreza uświadamia także, że turkowianie i mieszkańcy okolicznych gmin wcale nie zapomnieli drogi do Miejskiego Domu Kultury w Turku i liczne stawiają się na imprezach, które są tego warte.

reklama

MD

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Choroba Meniere'a - czym jest i jak się objawia?

Choroba Meniere'a - czym jest i jak się objawia?

16 maj.
Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz...

Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz wątroby...

15 st.
Spontaniczna akcja charytatywna dla Jasia...

Spontaniczna akcja charytatywna dla Jasia zwieńczona...

08-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama