poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Hakowicze z Kaczek w stolicy

Hakowicze z Kaczek w stolicy
 

Już po raz drugi Hakowicze z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich dotarli do samej stolicy na ścisły finał V edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.

Tegoroczna edycji Programu dedykowana była rakowi jelita grubego, który stanowi jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na choroby nowotworowe wśród Polaków. Poprzez zorganizowane działania młodzież z ZSR miała szansę wpływać na nastawienie Polaków do profilaktyki nowotworowej i tym samym przyczyniać się do zmiany statystyk zachorowalności i umieralności w Polsce.

reklama

Podczas V edycji programu Hakowicze aktywnie uczestniczyli w procesie promowania postaw prozdrowotnych poprzez działania na poziomie lokalnym, m.in. organizację wykładów i happeningów dla mieszkańców miasta, gminy i powiatu tureckiego, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przeprowadzanie akcji edukacyjnych czy rozdawanie ulotek.

Zespół z Kaczek wyróżnił się kreatywnością i zaangażowaniem w prowadzonych działaniach i został zakwalifikowany do II etapu programu, jakim było tworzenie projektu kampanii społecznej, mającej na celu zachęcenie Polaków do profilaktyki nowotworu raka jelita grubego.

Zaprojektowana przez Hakowiczów kampania i ich wkład pracy w akcję tworzenia spotu telewizyjnego i radiowego, doprowadziła młodzież już po raz do finału Programu „Mam Haka na Raka”.

reklama

Gala końcowa V edycji programu odbyła się 25.06.2012r w Hali Soho Factory w Warszawie, gdzie Hakowicze z Kaczek znaleźli się wśród 90 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i jako jedna z 7 szkół z województwa Wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy, za przybycie  i udział w gali zostali obdarowani torbą upominków związanych z programem MHNR oraz dyplomami honorowego Hakowicza, a końcowy bankiet uświęciła  muzyka zespołu ENEJ.

Przypominamy, że rozpoczynając swoje działania, młodzież musiała pokonać rekordową ilość szkół, bo w tegorocznej edycji wzięło udział 742 szkoły z całej Polski co stanowiło ponad 3750 uczestników.

Podobne artykuły

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

07-03-2020
Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki...

Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki Turkowskiego...

20-08-2019
Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań...

Osobliwe rozpoczęcie Akademii Letnich Spotkań...

27-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama