poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z konferencji posła Nowaka

Z konferencji posła Nowaka
 

Czy przed turkowskimi emerytami już niebawem pojawią się nowe opcje spędzania wolnego czasu? - trudno powiedzieć, taką nadzieję ma przynajmniej parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej. Poseł Tomasz Nowak w poniedziałkowe popołudnie spotkał się z lokalnymi dziennikarzami, by poinformować o swej bieżącej aktywności.

Nasi Czytelnicy pamiętają, jak podczas swej poprzedniej wizyty w Turku poseł deklarował chęć odwiedzenia lokalnych wójtów i burmistrzów, w celu zapoznania się z problemami poszczególnych samorządów, jak również poznania stojących przed nimi perspektyw. Okazało się, że słowa te nie były rzucone na wiatr. – Byłem na spotkaniu z wójtem Przykony i Przewodniczącym Rady tejże Gminy. Celem była rozmowa o tym, jak Przykona w tej chwili funkcjonuje, deklarowałem swoją współpracę z Mirosławem Broniszewskim w zakresie podjęcia tematów w formie ewentualnych interpelacji, spotkań w Warszawie lub Poznaniu, jeśli to będzie potrzebne. Ta oferta współpracy została przyjęta. Z zainteresowaniem obejrzałem gminę, zobaczyłem jak wyglądają tereny inwestycyjne. Na pewno stawianie na energetykę jest bardzo interesujące i perspektywiczne. Pojawianie się nowych inwestorów w gminie Przykona również, tak więc w tym wypadku z dużym uznaniem i podziwem podszedłem do tego, co robi wójt Broniszewski – mówił Tomasz Nowak, któremu podczas konferencji towarzyszył asystent społeczny posła - Zbigniew Korzeniowski.

reklama

Nie były to jedyne ciepłe słowa kierowane pod adresem lokalnych samorządowców. Poseł miał okazję obejrzeć również ulokowane w Turku tereny inwestycyjne i zdecydowanie spodobało mu się to, co zobaczył: – Przyznam, że na mnie jako mieszkańcu Konina zrobiły też wrażenie. Przygotowana baza, uzbrojone tereny po to, by pojawili się tutaj inwestorzy. Jest to bardzo imponujące. (…) Teraz trzeba zrobić wszystko, by tak się stało. Mam nadzieję, że miasto Turek podejmuje takie działania, będę się z resztą chciał spotkać z burmistrzem w grudniu. Chcę o tym porozmawiać, służę ewentualnie swoją pomocą. Miasto, które dysponuje takimi terenami inwestycyjnymi, powinno zaistnieć w przestrzenni międzynarodowej.

W czasie poniedziałkowej konferencji poseł przypomniał, że właśnie teraz trwa Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, więc warto zastanowić się, czy aby turkowianie nie mogliby mieć zagwarantowanych całkiem nowych form aktywności. – W wielu powiatach uczestniczę, współorganizuję takie wydarzenia, które wprowadzają Uniwersytety Trzeciego Wieku na teren danego samorządu, albo we współpracy z nimi organizujemy konferencje specjalne, tak jak ostatnio w Koninie. Pomyślałem, że chciałbym zaprosić Turek i Powiat Turecki do tego, by tu można było zrealizować ideę Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wraz z moim asystentem społecznym spotkaliśmy się z panią dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. (…) Pojawiły się spore pieniądze. W tym roku jest 20 milionów na wspomniane uniwersytety. Uważam, że osoby starsze, emeryci, ludzie po 50-tce, którzy chcieliby rozwijać zainteresowania i umiejętności, powinni się zorganizować - tak by było najlepiej - lub wystąpić o partnerskie relacje. Wtedy np. powstaje Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nie ma osobowości prawnej, ale np. z biblioteką może wejść w interakcję. Wtedy biblioteka byłaby partnerem, poprzez którego Uniwersytet sięgnie po pieniądze – informował Tomasz Nowak.

AW

Z konferencji posła Nowaka

Podobne artykuły

Czy najgorsze już za nami? Kolejne wichury...

Czy najgorsze już za nami? Kolejne wichury łaskawsze...

21 lt.
Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki....

Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki....

18 lt.
Powieje nawet do 100 km/h! Ostrzeżenie dla...

Powieje nawet do 100 km/h! Ostrzeżenie dla...

16 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama