Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wiedzą, jak powiedzieć STOP AIDS

Wiedzą, jak powiedzieć STOP AIDS
 

Na całym globie 1 grudnia jest Międzynarodowym Dniem AIDS. W związku z tym w miniony poniedziałek MDK w Turku gościł młodzież z terenu powiatu tureckiego na specjalnym informacyjno-profilaktycznym spotkaniu.

Wydarzenie rozpoczął młodzieżowy happening. Następnie wszyscy uczestnicy akcji "STOP AIDS" zawitali do Młodzieżowego Domu Kultury. Tam – podczas trzech etiud, których motywem przewodnim było hasło „Żyj bez ryzyka HIV/AIDS” – przed swoimi koleżankami i kolegami zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych, Gimnazjum nr 1 w Turku i Gimnazjum w Słodkowie. Młodzież postawiła na silny przekaz, nie stroniąc od poruszenia takich tematów, jak odrzucenie przez rodzinę, wykluczenie społeczne, śmierć. Obserwujący poszczególne występy otrzymali jednak nie tylko silne bodźce ku temu, by głęboko zastanowić się na  ryzykiem zakażenia wirusem HIV. Młodzi widzowie mogli przekonać się również, że choroba to jeszcze nie wyrok, a przeciwnościom losu łatwiej stawiać czoła, gdy jest się otoczonym przez przyjaciół.

reklama

Czwartkowe spotkanie było jednocześnie uroczystym rozwiązaniem etapu powiatowego Konkursu Plastycznego „Bądźmy zdrowi”. Okazało się, że na laury uznania zasłużyli: Julia Galas (Gim. w Przykonie), Rafał Jankowski (Gim. nr 2 w Turku) i Adrianna Dębowiecka (Gim. w Dobrej). Powody do zadowolenia mógł mieć także Szymon Kubka z Gimnazjum Specjalnego w Turku - zwycięzca Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Młodość - bezpieczeństwo - HIV”.

Poniedziałkowe wydarzenie zakończył wykład profilaktyczny „Zrób test na HIV”, który przeprowadził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku - lek. med. Alfred Rajczyk. Organizatorami akcji „STOP AIDS” byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku, Starostwo Powiatowe oraz Miejski Dom Kultury w Turku.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

"Pokaż, co czujesz!" czyli Niebieski Happening w...

6 kw.
Zespół Szkół Technicznych w Turku....

Zespół Szkół Technicznych w Turku. Rozstrzygnięcie...

9 mrz.
Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS w...

Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS w ZST...

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama