czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych

Kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych
 

W mroźny weekend 7, 8 i 9 grudnia 2012 r. odbył się kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, zorganizowany przez Unię Rozwoju Regionalnego i Muzeum Rzemiosła Tkackiego.

Kiermasz poprzedziło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zatytułowanego „Szanujmy wspomnienia, czyli ziemia T.U.Ra wczoraj i dziś”, którego celem było porównanie, jak dane miejsce naszego regionu wyglądało dawniej, a jak obecnie. Laureatami zostały aż trzy pary – Anita i Jan Ćwiklińscy, Małgorzata i Łukasz Przygońscy oraz Magdalena i Maciej Nejmanowie, wyróżnienia otrzymali – Aleksandra i Maciej Rosiakowie, Mariola Szkudlarek, Izabela i Tadeusz Kaszyńscy oraz Eugeniusz Żebruń i Mateusz Kurzawa.

reklama

Szczególną uwagę zwróciło zdjęcie z 1898r. przedstawiające domostwa i życie codzienne wsi Dobrów.

Goście zgromadzeni w sali multimedialnej muzeum obejrzeli prezentację o tradycjach bożonarodzeniowych naszego regionu – symbolice ozdób choinkowych czy zwyczajach kulinarnych.

W szklanych krużgankach swoje wyroby prezentowali najlepsi okoliczni twórcy. Każdy z przybyłych znalazł coś dla siebie – ludowe rzeźby, koronki, wyroby tkackie, stroiki i ozdoby świąteczne, pierniki i wiele, wiele innych.

reklama

Świąteczna atmosfera została okraszona występem trzech przeuroczych zespołów ludowych – Zespołu Tradycja z Malanowa, Zespołu Znad Swędrni z Goszczanowa i Zespołu Dobrowianki z Dobrowa.

Serdecznie dziękujemy pomysłodawcom kiermaszu, twórcom wyrobów, zespołom i wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tych trzech dni.

materiał prasowy Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku

Podobne artykuły

ZST: Wybrali najpiękniejszy stół i...

ZST: Wybrali najpiękniejszy stół i najsmaczniejszy...

07-12-2017
Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w...

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w rynku

13-10-2017
Muzealna Noc pod znakiem piernika

Muzealna Noc pod znakiem piernika

20-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama