sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turbo zagra w Boże Ciało/Pub 21 kontynuuje metalową krucjatę

Turbo zagra w Boże Ciało/Pub 21 kontynuuje metalową krucjatę
 

Co dobrego może przydarzyć się po świetnym metalowym koncercie TSA? Jedynie kolejny świetny metalowy koncert. Tym razem gwiazdą sceny w nowym "21" będzie zespół Turbo. Dźwięki legendarnej Kawalerii Szatana zabrzmią już 30 maja, w święto Bożego Ciała.

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów Stress i Heam. Wówczas Turbo występowało jako kwartet. Od początku Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. Jednocześnie cały czas udawało się grupie zachować własny, charakterystyczny styl.

reklama

W 1982 roku skrystalizował się pierwszy w miarę stabilny skład zespołu. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne „Dorosłe dzieci”, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo wydanej przez Polton .Utwór „Dorosłe dzieci” stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 1982 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej.

W 1986 roku wychodzi płyta, uważana przez krytyków i fanów za najlepszą i najważniejszą „heavy metalową” płytą lat 80-tych w Polsce, „Kawaleria Szatana”. Płyta była dla zespołu i polskiej muzyki heavy metalowej wielkim przełomem. Nowoczesny, ultra profesjonalny Heavy Metal przynosi zespołowi absolutne przewodnictwo na krajowym „heavy metalowym” rynku.

Zespół otrzymuje wiele propozycji koncertowych na dużych festiwalach (m.in. „Metalmania 86”, „Rockowisko 86”), w niczym nie odstając od występujących na festiwalu zachodnich gwiazd typu Killer czy Alaska. Od tego momentu Turbo w szybkim tempie zdobywa coraz liczniejsze rzesze fanów, podpisuje kontrakt z „Metal Mind Produtions” oraz wspólnie z TSA i Katem zostaje uznany „wielką trójcą” polskiego metalu.

reklama

W roku 1991 roku dochodzi do rozpadu „Turbo”. W 1994 roku dochodzi do spotkania muzyków ze starego składu, na którym to zostaje podjęta oczekiwana przez fanów decyzja o reaktywowaniu grupy w legendarnym składzie.

Rok 2010 był rokiem jubileuszu 30-lecia powstania zespołu i został uczczony przez zespół ogólnopolska trasą koncertową z finałowymi koncertami w Warszawie i Poznaniu. Był to też rok wzmożonej działalności koncertowej, w tym trasa z koncertami w wersji akustycznej.

Obecnie Turbo występuje w składzie:
Tomasz Struszczyk – vocal
Wojciech Hoffmann – gitary
Bogusz Rutkiewicz – bas
Dominik Jokiel – gitary
Mariusz Bobkowski – perkusja

Turbo zagra w nowym „21” przy ul. Kaliskiej ("Cech Rzemiosł") dnia 30 maja, o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu. Rezerwacja pod nr tel. 609 699 878.

Opracował: MD

Podobne artykuły

Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną...

Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną płytą

21-05-2018
Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej...

Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej płytą?

14-11-2017
Już dziś: Chłopaki z osiedli złożą swój...

Już dziś: Chłopaki z osiedli złożą swój hip-hopowy...

01-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama