środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Protest przeciwko kolejnym marketom

Protest przeciwko kolejnym marketom - Foto: sxc.hu / Carlos Sillero
Foto: sxc.hu / Carlos Sillero 

Jeżeli nie zgadzasz się z wizją Turku, jako wyludniającego się miasta marketów, zaprotestuj! Wyślij słowa oburzenia do burmistrza!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu mieszkańców nie ma czasu, aby dogłębnie śledzić poczynania władz naszego miasta, nawet poprzez lokalne media. Nawet osoby, które nie są na bieżąco z życiem Turku, widzą, że prowadzona przez władze polityka nie pokrywa się z realnymi potrzebami mieszkańców. Czasami nawet trudno jest w słowach określić co jest nie tak.

reklama

W związku z tym prezentujemy gotową treść protestu wobec polityki przestrzennej prowadzonej przez władze Wszystkie osoby, które zgadzają się z treścią protestu, zachęcamy do wycięcia listu, podpisania się pod nim i wysłania do Burmistrza Miasta Turku. W załączniku zamieszczamy również wersje PDF gotową do wydruku.

Treść można wysyłać w formie elektronicznej na e-mail burmistrz@miastoturek.pl, jednak w tym przypadku zachęcamy do formy tradycyjnej, czyli do wydrukowania treści protestu i wysłania go pocztą na adres podany w treści, lub przekazanie poprzez Biuro Obsługi Klienta w holu Urzędu Miejskiego.

Redakcja

reklama

 


Zdzisław Czapla
Burmistrz Miasta Turku
ul. Kaliska 59
62-700 Turek


PROTESTUJĘ!

Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec nieodpowiedzialnej polityki przestrzennej miasta, kreowanej przez burmistrza Zdzisława Czaplę, która prowadzi do zaburzenia ładu przestrzennego i ekonomicznego poprzez stwarzanie możliwość powstawania kolejnych marketów w Turku.

Centrum miasta Turek przesycone jest ilością marketów, jednak wciąż budowane i otwierane są kolejne tego typu obiekty. Rodzi to liczne zagrożenia, takie jak upadek drobnego handlu, liczne utrudnienia w ruchu drogowym (w tym potencjalne zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców), wypychaniem z miasta budownictwa mieszkalnego i ogólny spadek estetyki naszego miasta.

Panie Burmistrzu! Jeszcze do niedawna kreował się Pan na osobę kierującą się zasadami zrównoważonego rozwoju. Niestety, Pańska polityka oraz decyzje podjęte na przestrzeni ostatnich lat przeczą Pańskim deklaracjom. Obecnie do Pańskiej polityki dorabia Pan ideologię „zabudowy do wewnątrz”, tłumacząc tym samym kolejne decyzje, które są podejmowane na potrzebę chwili, nie będąc elementem żadnej wizji.

Tymczasem naszemu miastu grozi gwałtowne wyludnienie. Nie robi się nic, aby zatrzymać młodych i wykształconych turkowian. Brakuje mieszkań komunalnych dla osób próbujących wkroczyć w samodzielne życie, a w niepromowanej strefie inwestycyjnej brakuje zakładów pracy. Przybywa jedynie kolejnych marketów.

W związku z powyższym sprzeciwiam się umożliwianiu budowy kolejnych marketów w ścisłym centrum Turku.

Data i podpis


Podobne artykuły

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

List do redakcji: Śmierdzący problem Deverisa

17 czerw.
Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a...

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a ich...

26-12-2019
Wideo: MuremZaŚwierkiem - Uczniowie...

Wideo: MuremZaŚwierkiem - Uczniowie protestowali pod...

13-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama