niedziela 14 lipca 2024

Kamili, Kamila, Marcelego

reklama

Listy do redakcji: Czy posłowi i staroście odór nie przeszkadza?

Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku

Listy do redakcji: Czy posłowi i staroście odór nie przeszkadza?
 

Panie Pośle Bartosik, panie starosto Kałużny, co zrobiliście dla mieszkańców Turku w sprawie zahamowania smrodu z uciążliwego zakładu? Panie pośle, jak długo jeszcze mamy czekać na ustawę antyodorową? Pani starosto, czy wreszcie zacznie Pan nakładać kary finansowe na smrodzącą firmę?

Panie Pośle Bartosik, dlaczego nie złożył Pan interpelacji w sprawie przyspieszenia powstania ustawy antyodorowej? Czy w ogóle zainteresował się Pan tematem, z którym borykają się mieszkańcy Turku? Czy w Ministerstwie Rolnictwa zainicjował Pan jakiekolwiek prace związane z ograniczeniem odorów z zakładu związanego z produkcją komponentów do pasz wykorzystywanych w rolnictwie? Skierowaliśmy do Pana wiele pism w tej sprawie. Dlaczego nie odpisał Pan na żadne z nich? Dlaczego nie podjął Pan interwencji w tej sprawie? Podkreśla Pan, że jest posłem z Turku. Jeśli tak, to co Pan zrobił dla swoich wyborców w sprawie likwidacji odorów?

reklama

Panie Starosto, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska już dawno potwierdził, że aktualnie jest Pan jedynym organem, mogącym ukarać uciążliwy zakład. Wydał Pan pozwolenie na budowę tego zakładu, dlaczego więc nie nałożył Pan na ten zakład kary za „negatywne oddziaływanie na środowisko”, zgodnie z sugestią WIOŚ? Zgadzając się na powstanie tego zakładu stworzył Pan problem, dlaczego nie stoi Pan po stronie mieszkańców i nie pomaga go rozwiązać?

Szanowni Państwo,

do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska skierowałem dziesiątki pism w sprawie kontroli i ograniczenia odorów emitowanych przez firmę w strefie inwestycyjnej. Również wysłaliśmy do WIOŚ dziesiątki skarg od mieszkańców. Wielokrotnie występowaliśmy do uciążliwego zakładu o wyjaśnienia w sprawie działań mających ograniczyć emitowane smrody.

Pisaliśmy pisma o podjęcie inicjatywy ustawodawczej do: Premiera Rządu RP, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu. W międzyczasie, w marcu 2022 r. skierowałem wnioski do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – Delegatura w Koninie i do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Turku, o natychmiastowe zamknięcie uciążliwego zakładu Żadnych skutecznych działań ze strony władz. Dlaczego?

reklama

Posłowie Tomasz Nowak i Tadeusz Tomaszewski złożyli w Sejmie interpelacje w naszej sprawie. Z odpowiedzi na nie dowiedzieliśmy się, że nie wiadomo, kiedy taka ustawa trafi do sejmu. Najbardziej dziwi bierność posła z naszego terenu, Ryszarda Bartosika, który jest przedstawicielem rządu i nic w sprawie odorów nie zrobił.

Panie Pośle Bartosik, domagamy się od Pana skutecznych działań w sprawie powstania ustawy antyodorowej! Panie Starosto Kałużny, niech Pan wreszcie zacznie nakładać kary finansowe na uciążliwy zakład! Tego oczekują mieszkańcy Turku, Wasi wyborcy. Jeśli nie robicie nic, to czy to oznacza, że odór Wam nie przeszkadza?

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turku

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Listy do redakcji: Czy posłowi i staroście odór nie przeszkadza?
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.
PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta...

PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta Kałużny nadal ich...

28 mrz.
Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty...

Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty Tureckiego

27 mrz.
Pomysł na turystykę dla osób...

Pomysł na turystykę dla osób niepełnosprawnych doceniony. PTTK Turek...

27 mrz.
Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o...

Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o jednoznaczne stanowisko w...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama