piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PiS popiera działania załogi KWB "Adamów"/Oświadczenie Zarządu Powiatowego PiS

PiS popiera działania załogi KWB
 

Prawo i Sprawiedliwość w Turku popiera działania Załogi i Związków zawodowych KWB „Adamów” SA zmierzające do utrzymania miejsc pracy i pozycji największego dla naszego powiatu przedsiębiorstwa. W związku z informacjami o skandalicznie niskiej cenie sprzedaży pakietów 85% akcji Kopalń tj. 175 mln zł uzyskanej za  kopalnię Adamów i Konin, których wartość nominalna wynosi 310 037 500 zł, domagamy się od Ministerstwa Skarbu Państwa wyjaśnień.

PiS w Turku sprzeciwiało się prywatyzacji kopalni i obarczaniem kosztami rozgrywek polityczno-finansowych pracowników KWB „Adamów” SA. Przypominamy, iż odpowiedzialność za powstałą sytuację ponosi rząd Donalda Tuska i lokalni przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Nasze stanowisko z czerwca 2011 roku dotyczące sytuacji w KWB „Adamów” SA w Turku nie straciło na aktualności. Nadal widzimy nieodpowiedzialne działania Ministerstwa Skarbu Państwa w stosunku do Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” SA. Likwidacja miejsc pracy w KWB „Adamów” SA doprowadzi do załamania rynku pracy  oraz  destabilizacji w powiecie tureckim.

reklama

Prawo i Sprawiedliwość deklaruje pomoc załodze Kopalni w walce o obronę żywotnych interesów pracowniczych i ekonomicznych pracowników Kopalni ich rodzin oraz mieszkańców powiatu tureckiego. Gdzie się podziały obietnice Ministerstwa Skarbu Państwa, że prywatyzacja ma być szansą na rozwój Kopalń. Jak mają się one rozwijać jeśli inwestor zobowiązał się do inwestycji w wysokości 250 000 000 zł w okresie pięciu lat, skoro Kopalnie same w takim okresie inwestowały zdecydowanie więcej w rozwój swojej działalności.

Zarząd PiS w Turku
Ryszard Bartosik
Małgorzata Golczyńska
Dariusz Kałużny

Podobne artykuły

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski...

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski zapowiada...

15-11-2016
Turek: Nowy inwestor chce wejść do strefy....

Turek: Nowy inwestor chce wejść do strefy. Ruszyła...

05-10-2016
Producent branży rolno-spożywczej chce...

Producent branży rolno-spożywczej chce zainwestować...

21-06-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama