sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Głuchów Mistrzem Polski!

Głuchów Mistrzem Polski! - Źródło: OSP Głuchów
Źródło: OSP Głuchów 

Tydzień po Ogólnopolskich Zawodach MDP odbyły się tej samej rangi zmagania dorosłych strażaków. Miało to miejsce na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF.

Drużyny męska i żeńska wyjechały do Białej Podlaskiej w piątek o godzinie 5 rano i wróciły w niedzielę w godzinach popołudniowych. Pierwszego dnia odbywały się treningi na sprzęcie, który teoretycznie miał być sprzętem, na którym będzie start. W sobotę starty rozpoczęły drużyny kobiece. Nasze dziewczyny były 16, przedostatnie w kolejności. Panie uzyskały bardzo dobre czasy niestety 5 punktów karnych uplasowało je na drugim miejscu, dało to jednak wiele radości ponieważ drugie miejsce było także pozycją kwalifikacyjną na Olimpiadę we Francji w 2014r. Zanim rozpoczęły się starty męskich drużyn okazało się, że drużyna KDP Lądek złożyła protest i dostała możliwość drugiego startu, w którym uzyskały czas dający im miejsce pierwsze. Spowodowało to spadek naszej drużyny na miejsce trzecie i pozbawiło dziewczyny możliwości reprezentowania Polski we Francji. Mężczyźni również mieli chwilę wątpliwości ponieważ startowali zaraz po drużynie, która broniła tytułu Mistrza Polski. Było widać jak bardzo wyrównany jest poziom tych dwóch ekip ponieważ Głuchowiacy wygrali o zaledwie 0,19 sekundy. Podsumowując chłopaki zajęli miejsce 1, a kobiety 3 wynik ten jest powtórzeniem osiągnięć zdobytych przed tygodniem przez MDP, gdzie dziewczęta zajęły miejsce trzecie, a chłopcy pierwsze.

reklama

W godzinach wieczornych miało miejsce zakończenie i dekoracja. Drużyny otrzymały medale i puchary oraz nagrody pieniężne, męska drużyna otrzymała dodatkowo ponton. W niedzielę po powrocie do Głuchowa strażaków powitali ks. Kapelan Antoni Janicki, ks. Proboszcz Dariusz Horbiński, wójt Jan Nowak, komendant gminny Stanisław Urbaniak, prezes OSP Skarżyn Jan Adamczyk oraz mieszkańcy. Wszyscy bawili się przy wspólnym ognisku. Panom życzymy powodzenia na Olimpiadzie.

Składy osobowe drużyn:
KDP: Sylwia Pawlak, Katarzyna Kasprzak, Justyna Kowalczyk, Marta Filipiak, Marta Królak, Joanna Zubrzak, Danuta Walaszczyk, Izabela Pacześna, Anna Jeżykowska.

OSP: Sebastian Kwinciak, Arkadiusz Sukienniczak, Adrian Kwinciak, Mateusz Dewicki, Jarosław Pasik, Piotr Pasik, Przemysław Kurzawa, Krzysztof Walaszczyk, Damian Gidelski, Mariusz Wypych.

Joanna Zubrzak - OSP Głuchów

reklama

*tytuł pochodzi od redakcji‹

Dokładne wyniki rozegranych w Białej Podlaskiej Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych wg CTIF można znaleźć TUTAJ.

Źródło: OSP Głuchów2
Źródło: OSP Głuchów3
Źródło: OSP Głuchów4
Źródło: OSP Głuchów5
Źródło: OSP Głuchów6
Źródło: OSP Głuchów7

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019
Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA...

Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA Turek...

03-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama