Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kobiece kino w bibliotece

Kobiece kino w bibliotece
 

„Kino kobiet, kobiety w kinie” to tytuł nowego cyklu filmowego, jaki proponuje turkowskimi kinomaniakom, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, Biblioteczny Klub Filmowy. Już w najbliższy wtorek, w jego ramach, można będzie zobaczyć film „Julieta” w reż. Pedro Almodovara.

W związku z obchodami w roku 2018 stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postanowiła kobiety uczynić bohaterkami nowego cyklu filmowego BKF. Dlatego też każdy z proponowanych obrazów opowiadać będzie historię kobiet – zarówno tych znanych, jak i zupełnie anonimowych. W ramach cyklu „Kino kobiet, kobiety w kinie” obejrzeć można będzie następujące filmy:

reklama
  • 30.01 – Julieta rez. Pedro Almodovar
  • 27.02 – Sztuka kochania. Portret Michaliny Wisłockiej reż. Maria Sadowska
  • 27.03 – Ukryte działania reż. Melfi Theodore
  • 24.04 – Papusza reż. Joanna Koś-Krauze, Krzysztof Krauze
  • 29.05 – Ma Ma – Julio Medem
  • 26.06 – Żelazna dama reż. Phyllida Lloyd
  • 25.09 – Coco Chanel reż. Anne Fotaine
  • 23.10 – Boska Florence rez. Stephen Frears
  • 27.11 – 33 sceny z życia reż. Małgorzata Szumowska

Już w najbliższy wtorek, tj. 30 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na pierwszą odsłonę kobiecego kina. Filmem rozpoczynającym cykl będzie obraz Pedro Almodovara „Julieta” - poruszająca, intymna historia opowiedziana z olbrzymią wrażliwością i wyczuciem detalu.

Tytułowa bohaterka to kobieta o dwóch twarzach a zarazem matka pokazana w dwóch, kluczowych momentach istnienia: w chwili, gdy trzeba skończyć z młodzieńcza naiwnością, oraz po latach, gdy okazuje się, że zbudowanie nowego życia kosztuje ją zbyt wiele.

Pedro Almodovar to jeden z niewielu reżyserów płci męskiej, który posiadł i zrozumiał legendarny żeński pierwiastek, przepełniający darem wrażliwości, empatii i umiejętnością pochylania się z troską nad kłopotami innej kobiety. Do obejrzenia tego niezwykłego obrazu oraz dyskusji zapraszamy już w najbliższy wtorek o godzinie 16.00 do Sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Rusza kontynuacja edycji Bibliotecznego Klubu...

Rusza kontynuacja edycji Bibliotecznego Klubu Filmowego

29-11-2021

"Zimna wojna" w bibliotece miejskiej

23-01-2019
Turek: Biblioteczny Klub Filmowy powraca

Turek: Biblioteczny Klub Filmowy powraca

26-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama