czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Uczniowie SP5 na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Uczniowie SP5 na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie
 

„Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji” – to temat tegorocznej, XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, zebrał się w siedzibie polskiego parlamentu.

Do najmłodszych uczestników obrad należeli Jakub Grzelka i Igor Jasnowski - uczniowie klasy VII C Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Chłopcy, aby móc przeżyć tę niezapomnianą przygodę przygotowali projekt w postaci filmu poświęcony Aleksandrowi Stefanowi Dzierżawskiem , posłowi z Mikulic, który w latach 1922-1935 zasiadał w sejmie II Rzeczypospolitej z ramienia Związku Ludowo-Narodowego.

reklama

Czterystu sześćdziesięciu młodych ludzi z całej Polski przywitał marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Następnie przekazał głos marszałkowi Sejmu Dzieci i Młodzieży Michałowi Warzesze, który uderzając trzy razy laską marszałkowską otworzył obrady izby i powitał gości specjalnych. Byli wśród nich: wiceminister edukacji Maciej Kopeć, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Mateusz Szpytma.

Młodzież, a wśród nich turkowianie, dyskutowała nad projektem uchwały dotyczącej upamiętnienia bohaterów II RP, którą przyjęto jednogłośnie na zakończenie obrad. Dla chłopców to nie tylko przygoda, ale znakomita lekcja demokracji.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP...

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP Turek

28 lt.
Polonez w wykonaniu ósmoklasistów Szkoły...

Polonez w wykonaniu ósmoklasistów Szkoły Podstawowej...

29 st.
Zdrowie pod choinkę czyli festyn rodzinny w...

Zdrowie pod choinkę czyli festyn rodzinny w Szkole...

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama