piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień sera w Turku

Dzień sera w Turku - Tak na Dniach Sera było roku temu
Tak na Dniach Sera było roku temu 

Występy kabaretowe, koncerty muzyczne, pokazy kulinarne, konkursy na potrawy oraz festyn leśny. A przede wszystkim stoiska z serami z całej Polski. To atrakcje, jakie 30 czerwca czekać będą na uczestników Dnia Sera. Impreza, jest kontynuacją pomysłu, który swój debiut miał w roku ubiegłym.

Miłośnicy sera już mogą ostrzyć sobie zęby, bowiem udział w turkowskim wydarzeniu zapowiedziało wielu producentów z różnych zakątków Polski. Tak jak rok temu, większość z nich przywiezie wyroby, jakich nie można kupić w żadnym sklepie albo po jakie trzeba jechać kilkaset kilometrów. Sera w kilkudziesięciu postaciach i przysmaków z niego będzie można posmakować i kupić w dowolnych ilościach, ale także będzie możliwość, by porozmawiać o sposobach ich produkcji, wymienić doświadczenia i przepisy.

reklama

Nie samym serem jednak człowiek żyje, dlatego na imprezie pojawią się także wytwórcy innych pyszności, m.in. wędlin, pieczywa czy miodu. I to także nie będą produkty znane ze sklepowych półek, ale wyroby lokalnych producentów, wytwarzane w tradycyjny sposób, często w oparciu o kilkusetletnie receptury.

Stoiska kulinarne rozstawią się w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej. Tam też stanie scena, która będzie centrum wydarzeń. Występować będą na niej uczniowie turkowskiej Szkoły Muzycznej Yamaha i podopieczni Miejskiego Domu Kultury (godz. 11), sygnaliści myśliwcy (godz. 12 i 13.10), „Brudzewiacy” (godz. 13 i 13.30) i Big Band Miasta Turku (godz. 16). Wieczorem z programem kabaretowym wystąpi Katarzyna Piasecka (godz. 19), a na zakończenie zespół „2 puls 1” (godz. 20), a po nim reggae’owa formacja „Vavamuffin” (godz. 21.30).

Na scenie odbywać się będą także pokazy kulinarne, tym razem w wykonaniu Grzegorza Łapanowskiego znanego z programu „Dzień dobry TVN”.

W tym samym czasie w parku odbywać się będzie festyn pod hasłem „Lasom przyjazny”. Będzie tam można obejrzeć pokaz działania straży leśnej, walki judo i teatr maszyn leśnych. Tam też odbywać się będą konkursy na sernik i danie z sera, wspinaczkowy, przycinki drewna oraz rzutu toporem.

reklama

Dzień Sera organizują Urząd Miejski w Turku, Mleczarnia „Turek” i miejscowe Nadleśnictwo.

materiał prasowy UM, Ł. Maciejewski

I tym razem oscypków z pewnością nie zabraknie2
Rok temu śpiewał Sojka, teraz zaśpiewa „Vavamuffin”3

Podobne artykuły

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

10 maj.
Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

27-11-2020
Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie...

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym...

22-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama