poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zostań turkowskim e-kartografem!

Zostań turkowskim e-kartografem! - Foto: Patrick Hajzler / sxh.hu
Foto: Patrick Hajzler / sxh.hu 

Osoby korzystające z internetowego serwisu Google Maps często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele detali dodawanych jest przez wolontariuszy z danego regionu. Turek również posiada swoich e-kartografów, którzy czuwają nad dokładnością naszych internetowych map.

W związku z tym, że nikt tak dobrze nie zna danego obszaru, jak jego właśni mieszkańcy, to właśnie na ich wkład liczy Google, które w czerwcu 2008 roku udostępniło usługę „Google Map Maker”. Dzięki temu serwisowi można dodawać i aktualizować informacje geograficzne, które będą widoczne dla milionów użytkowników Map Google i Google Earth. - Dzieląc się informacjami o znanych Ci miejscach, pomagasz w wiernym odzwierciedleniu otaczającego Cię świata na mapie – czytamy w opisie serwisu. Oczywiście każda zmiana jest sprawdzana przez Reviewer'a, czyli osobę oceniającą zmiany w Map Maker'ze.

reklama

Pomimo tego, że w Polsce Map Maker dostępny jest dopiero od sierpnia ubiegłego roku, Turek posiada kilku swoich edytorów. Jednym z nich jest Patryk Antczak, który dba, aby mapa naszego regionu była jak najbardziej zgodna z rzeczywistością. - Od września ubiegłego roku przyczyniłem się do znacznego poprawienia map na terenie Turku i okolic – mówi Patryk. - Wszystko to w ramach mojej własnej prywatnej chęci poprawienia jakości tej mapy, i jako mój wkład w rozwój i promocję miasta – dodaje.

Patryk, na co dzień pracownik turkowskiego biura projektowego, swoje działania na rzecz promocji naszego miasta prowadzi praktycznie sam, dlatego zachęca wszystkich zainteresowanych do edycji turkowskiej mapy Google. Nasz internetowy Kartograf zwraca uwagę, że jest to szczególny moment na takie działania, ponieważ, instrukcja została już przetłumaczona na język polski oraz wprowadzono, na podstawie propozycji mapmakerów, sporo zmian przystosowujących tę usługę na rodzimy rynek.

- Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że praca, którą wkłada się w poprawianie takich map jest tylko i wyłącznie pracą na rzecz giganta internetowego i całokształt zmian automatycznie przechodzi na jego własność – mówi Patryk. - Jednak dla mnie mapmaker to okazja, żeby trochę się Google zrewanżować za informacje, które nam udostępnia. Jest to również praktycznie jedyna okazja, żeby zmiany, które wprowadzamy były dostępne praktycznie od razu dla milionów użytkowników w samej Polsce – zachęca młody turkowianin.

reklama

Wszystkie osoby, które chciałby skontaktować się z Patrykiem w celu rozpoczęcia wspólnej pracy nad ulepszaniem mapy naszego miasta w serwisie Google Maps, proszone są o kontakt z redakcją poprzez e-mail: redakcja@turek.net.pl.

md

Podobne artykuły

Pozycjonowanie stron www przynosi liczne...

Pozycjonowanie stron www przynosi liczne korzyści....

13 wrz.
Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców

Inwestycje i zarządcy dróg dla mieszkańców

02-01-2018
Plany na e-mapie

Plany na e-mapie

24-07-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama