sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Czas na książkę: Akceptuj to, co jest i przygotuj się na najlepsze, bo „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ KAŻDEGO DNIA”

366 refleksji, żeby być tu i teraz - Anne Igartiburu

Czas na książkę: Akceptuj to, co jest i przygotuj się na najlepsze, bo „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ KAŻDEGO DNIA”
 

Początek wakacji, lato, czas zatem na niezwykłe książkowe dzieło, które pomoże Wam odkryć, że każdy poranek to okazja rozpoczęcia wszystkiego od nowa i tak naprawdę tylko od Nas zależy, czy będziemy budzić się z tą świadomością.

Życie dzieje się tu i teraz, dokładnie w tej, jakże cennej chwili.

W kulturze pośpiechu, w jakiej przyszło nam żyć, posiadanie teraźniejszości stało się wielką nieobecną. Zamiast niej rządzą Nami wspomnienia, czy myśli i wydarzenia związane z przeszłością oraz obawy i pragnienia wobec przyszłości. Bardzo niewielu z Nas zwraca się ku teraźniejszości w poszukiwaniu odpowiedzi.

reklama

Książka, którą dziś polecam jest niezwykle prosta i zwyczajna. Ale jej moc jest przeogromna!

Współczesne życie, tak często sztuczne i skomplikowane powoduje, że łatwo nam pomylić naturalność i prostotę z wąskimi horyzontami. Jednak rzeczywistość niemal każdego dnia pokazuje, że właśnie proste, pochodzące z głębi serca myśli, zdarzenia nabierają ogromnej mocy i tworzą nasze życie. Czasem smuci ogromnie fakt, że miliony lat ewolucji i wszystkie osiągnięcia cywilizacji nie nauczyły nas czuć…

Zadaniem tej książki jest skupienie na teraźniejszości i własnej uczciwości. To tak naprawdę 366 sposobów, które w naturalny i prosty, ale bardzo skuteczny sposób pomogą nam być w jedynym i pewnym TU i TERAZ. Nieważne co było wczoraj, nieważne, co będzie jutro. Dzisiejszy dzień jest czystą kartą i tylko My możemy ją zapisać.

W buddyzmie zen istnieje pojęcie „Shoshin”- po japońsku oznacza „umysł nowicjusza”. W umyśle początkującego jest bardzo wiele możliwości. Ta książka pomoże nam właśnie rozpoczynać dzień w duchu „shoshin”- może być początkiem naszego nowego życia.

Niezwykłe jest to, że każdy jeden z 366 rozdziałów zawiera proste ćwiczenie – to taka niezbędna gimnastyka naszego umysłu. Odnajdziemy tu bezcenne refleksje na każdy dzień roku, inspirowane cytatami wielkich pisarzy, artystów, myślicieli, japońskich przysłów, które wprawią Nas w dobry nastrój i zachęcą do celebrowania życia.

reklama

Autorka Anne wiele podróżuje. Myślę, że to jest jej największa moc tworzenia. Niezwykłe odkrycia i inspiracje z różnych miejsc naszej planety miały ogromny wpływ na stworzenie tej książki. Czy wiecie, że to literackie dzieło zaczęło się wykluwać w tajskiej restauracji w Barcelonie?

Autorka ofiarowała Nam bardzo wartościowy prezent, zapełniając strony swoimi największymi odkryciami w sferze sztuki życia.

Jestem pewna, że książkowy skarb Anne Igartiburu dotknie Waszych czytelniczych serc i zmieni niejedno życie. Mocno trzymam za to kciuki.

Monika Choinka

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Czas na książkę: Akceptuj to, co jest i przygotuj się na najlepsze, bo „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ KAŻDEGO DNIA” - 366 refleksji, żeby być tu i teraz / fot. Monika Choinka
Podobne artykuły
Wywiad z Tomaszem Mielcarskim w ramach promocji...

Wywiad z Tomaszem Mielcarskim w ramach promocji książki "Mnie dwóch....

2 lip.

"Czytanie na polanie" z burmistrzem Geblerem w Dobrej

14 czerw.
Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece...

Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece miejskiej

28 maj.
Czas na książkę: Thich Nhat Hanh -

Czas na książkę: Thich Nhat Hanh - "Jesteś tutaj - odkryj magię...

1 maj.
Czas na książkę: Japoński sekret...

Czas na książkę: Japoński sekret szczęśliwego życia pełnego...

30 mrz.
Opowieść o tym jak żyć mocniej, pełniej,...

Opowieść o tym jak żyć mocniej, pełniej, bardziej - „Człowiek,...

24 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama