Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Pokaż władzy kto tu rządzi. Idź na głosowanie!

Marcin Derucki

Pokaż władzy kto tu rządzi. Idź na głosowanie!
 

Czy nie odnosicie wrażenia, że obecnie tylko niewielka, ale zdyscyplinowana grupa mieszkańców decyduje o tym, co jest najlepsze dla całej społeczności naszego miasta? Czy ich interesy i potrzeby rzeczywiście pokrywają się z naszymi?

Rozpoczynający się właśnie rok 2014, to rok dokonywania niezwykle ważnych decyzji, dlatego już teraz warto uświadomić sobie jak niewiele czasu pozostało do wyborów. 25 maja będziemy wybierać swoich reprezentantów do Europarlamentu, a 16 listopada zadecydujemy o tym, w jakim kierunku będzie rozwijać (lub zwijać) się nasze miasto, powiat oraz województwo.

reklama

Nie raz pisałem o tym, że dla Turku nadszedł okres przełomowy. Już teraz, nie w listopadzie, musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Czy środki wydane w ostatniej dekadzie „na nasze miasto” zostały dobrze zainwestowane? Co z tego mamy my, mieszkańcy? Czy chcemy kontynuacji takich rządów i tej władzy?

Zostając w dniu wyborów w domu ryzykujemy, że wybrany zostanie przedstawiciel, któremu nie będzie z nami po drodze, a nasze potrzeby i interesy zostaną zignorowane. Wszystkim tym, którzy chcą utrzymać stan obecny właśnie o to chodzi. Liczą na bierne, uległe społeczeństwo, któremu wystarczy, co jakiś czas załatanie jakiejś dziury w asfalcie, zrobienie kawałka chodnika itp.

Tylko my możemy powiedzieć DOŚĆ! To właśnie nam, 20-30-40-sto latkom najbardziej zależy na zmianach i jedynie my możemy zdjąć złe fatum, które ciąży nad Turkiem. Również dziadkowie poważnie myślący o przyszłości swoich wnuków, powinni wziąć udział w wyborach i wybrać dla naszego miasta przyszłość.

reklama

Udział w głosowaniu to nie tylko zwiększona szansa na zwycięstwo „naszego” reprezentanta. Wysoka frekwencja to również wyraźny sygnał dla władz, że jesteśmy w stanie zmobilizować się i wspólnie zadbać o nasze interesy. Oddając głos pokazujemy, ze interesujemy się sprawami miasta i patrzymy rządzącym na ręce. Tylko w ten sposób możemy sprawować realną kontrolę nad poczynaniami naszych reprezentantów.

Powyższe słowa piszę z prawie dziesięciomiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż ważnych wyborów nie powinno dokonywać się na ostatnią chwilę. Wykorzystajcie ten czas, aby się dobrze przygotować. Obserwujcie życie polityczne naszego miasta, korzystajcie z informacji w lokalnych mediach, a przede wszystkim chodźcie na sesje. Nasi sąsiedzi z Gminy Turek potrafili się zebrać i głośno mówić o swoich potrzebach. Czy mieszkańcy Turku też w końcu dostrzegą, że opłaca się być aktywnym i świadomym obywatelem?

16 listopada br. będziemy mieli szansę pokazać, czy liczą się dla nas kolejne markety w centrum miasta, ciągłe podwyżki opłat oraz tłamszący klimat Mehoffera, czy też chcemy nowych miejsc pracy, mieszkań oraz przemyślanej polityki przestrzennej, komunikacyjnej i transportowej.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.
Listy do redakcji: No i mamy cyrku ciąg dalszy

Listy do redakcji: No i mamy cyrku ciąg dalszy

9 maj.
Listy do redakcji: Zgodnie z Konstytucją wybory...

Listy do redakcji: Zgodnie z Konstytucją wybory są...

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama