wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Powiatowa inwestycja na pokolenia: sala przy ZST

Powiatowa inwestycja na pokolenia: sala przy ZST
 

W poprzedni poniedziałek, 9 grudnia odbył się ostatni w tym roku odbiór robót na budowie sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Turku. Sala rośnie w oczach, pozwólcie Państwo, że podzielę się kilkoma refleksjami.

Kiedy powiat rozpoczynał tę wielką inwestycję słyszałem (nieliczne, ale jednak) głosy: po co nam nowa sala. Odpowiadałem wtedy – jest jak najbardziej potrzebna. Największa szkoła ponadgimnazjalna w powiecie z pewnością zasługuje na porządną bazę sportową. Zbudowany przed kilkoma laty Orlik nie rozwiązywał wszystkich kwestii dydaktycznych. Tym bardziej należy docenić fakt, że projektując nowy obiekt, pomyślano również o dodatkowych salach wykładowych.

reklama

Choć więc pojawiały się głosy sceptyków, z perspektywy czasu wiadomo już, że warto było podjąć trud realizacji tego projektu, mimo iż w znaczący sposób obciąża ona budżet powiatu tureckiego. W kończącym się roku na salę przeznaczono ponad 4 mln zł, które pewnie można byłoby wydać na drogi, czy inne, równie ważne sprawy. Ale jednym z priorytetów samorządu powiatu obecnej kadencji jest edukacja, zwłaszcza w kontekście konieczności dostosowania jej do zmieniających się warunków i potrzeb. Budowa sali jest jedną z odpowiedzi na te kwestie.

Mam głębokie przekonanie, że środki przeznaczone na obiekt sportowy przy ZST, to dobrze wydane pieniądze. Sala jest budowana w technologii wykorzystującej nowoczesne rozwiązania techniczne (tzw. technologii pasywnej), co w podobnych inwestycjach realizowanych w kraju nie jest jeszcze zbyt powszechne. Dzięki nowoczesnej technologii w przyszłości uda się uzyskać oszczędności z tytułu kosztów utrzymania, co przy perspektywie możliwych kłopotów miasta z ciepłem w niedalekiej przyszłości, ma niebagatelne znaczenie.

Jestem zdania, że każde działanie samorządu, które służy mieszkańcom, lokalnemu środowisku, a w dodatku sprawia, że powstaje coś nowego i trwałego, zasługuje na uwagę. W tym konkretnym przypadku wiadomo, ze sala będzie służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców miasta Turku i powiatu tureckiego, co dla mnie, miłośnika sportu, ma szczególne znaczenie.

Jak wiadomo, zrealizowano dotąd ponad 1/3 wszystkich robót, a budowa przebiega bez większych kłopotów. Termin oddania sali do użytku przewidziano na wrzesień nadchodzącego roku. Jestem przekonany, że ten termin zostanie dotrzymany i już za dziewięć miesięcy wszyscy w powiecie tureckim będziemy cieszyć się z nowego, wspaniałego obiektu sportowego.

reklama

Andrzej Wojtkowiak
Przewodniczący Komisji Sportu i Promocji Powiatu
Rady Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o...

OSP Słodków zdominował Mikołajkowy Turniej o puchar...

08-12-2021
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27-10-2020
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama