Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama

Powiatowa inwestycja na pokolenia: sala przy ZST

Powiatowa inwestycja na pokolenia: sala przy ZST
 

W poprzedni poniedziałek, 9 grudnia odbył się ostatni w tym roku odbiór robót na budowie sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Turku. Sala rośnie w oczach, pozwólcie Państwo, że podzielę się kilkoma refleksjami.

Kiedy powiat rozpoczynał tę wielką inwestycję słyszałem (nieliczne, ale jednak) głosy: po co nam nowa sala. Odpowiadałem wtedy – jest jak najbardziej potrzebna. Największa szkoła ponadgimnazjalna w powiecie z pewnością zasługuje na porządną bazę sportową. Zbudowany przed kilkoma laty Orlik nie rozwiązywał wszystkich kwestii dydaktycznych. Tym bardziej należy docenić fakt, że projektując nowy obiekt, pomyślano również o dodatkowych salach wykładowych.

reklama

Choć więc pojawiały się głosy sceptyków, z perspektywy czasu wiadomo już, że warto było podjąć trud realizacji tego projektu, mimo iż w znaczący sposób obciąża ona budżet powiatu tureckiego. W kończącym się roku na salę przeznaczono ponad 4 mln zł, które pewnie można byłoby wydać na drogi, czy inne, równie ważne sprawy. Ale jednym z priorytetów samorządu powiatu obecnej kadencji jest edukacja, zwłaszcza w kontekście konieczności dostosowania jej do zmieniających się warunków i potrzeb. Budowa sali jest jedną z odpowiedzi na te kwestie.

Mam głębokie przekonanie, że środki przeznaczone na obiekt sportowy przy ZST, to dobrze wydane pieniądze. Sala jest budowana w technologii wykorzystującej nowoczesne rozwiązania techniczne (tzw. technologii pasywnej), co w podobnych inwestycjach realizowanych w kraju nie jest jeszcze zbyt powszechne. Dzięki nowoczesnej technologii w przyszłości uda się uzyskać oszczędności z tytułu kosztów utrzymania, co przy perspektywie możliwych kłopotów miasta z ciepłem w niedalekiej przyszłości, ma niebagatelne znaczenie.

Jestem zdania, że każde działanie samorządu, które służy mieszkańcom, lokalnemu środowisku, a w dodatku sprawia, że powstaje coś nowego i trwałego, zasługuje na uwagę. W tym konkretnym przypadku wiadomo, ze sala będzie służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców miasta Turku i powiatu tureckiego, co dla mnie, miłośnika sportu, ma szczególne znaczenie.

reklama

Jak wiadomo, zrealizowano dotąd ponad 1/3 wszystkich robót, a budowa przebiega bez większych kłopotów. Termin oddania sali do użytku przewidziano na wrzesień nadchodzącego roku. Jestem przekonany, że ten termin zostanie dotrzymany i już za dziewięć miesięcy wszyscy w powiecie tureckim będziemy cieszyć się z nowego, wspaniałego obiektu sportowego.

Andrzej Wojtkowiak
Przewodniczący Komisji Sportu i Promocji Powiatu
Rady Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki...

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki Halowej

4 list.
Halowy Turniej Charytatywny dla WOŚP w Słodkowie

Halowy Turniej Charytatywny dla WOŚP w Słodkowie

14 st.
Słodków: Turniej piłkarski Old-Boy o puchar...

Słodków: Turniej piłkarski Old-Boy o puchar wójta...

15-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama