czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

TS: Przejaw niegospodarności spowodują gorsze warunki dydaktyczne dla dzieci

TS: Przejaw niegospodarności spowodują gorsze warunki dydaktyczne dla dzieci
 

Uchwała Rady Miejskiej Turku 16 lutego 2017 r. w sprawie przyjęcia projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego na terenie Gminy Miejskiej Turek faktycznie doprowadziła do likwidacji Gimnazjów nr 1 i 2 w Turku. Tym samym jest to próba obejścia założeń reformy oświaty przygotowanej przez rząd RP.

Zarząd Towarzystwa Samorządowego w Turku wcześniej wielokrotnie zgłaszał propozycje przekształcenia wspomnianych gimnazjów w odrębne szkoły podstawowe i utworzenia na terenie Turku pięciu szkół podstawowych, m.in. w ostatnio prezentowanym stanowisku z dn. 18 lutego 2017r.

reklama

Przygotowane przez burmistrza Antosika i przyjęte przez Radę Miejską rozwiązanie bez przekształcenia istniejących gimnazjów w 8-letnie szkoły podstawowe, uniemożliwi skorzystanie z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, która jest możliwa do pozyskania na wniosek burmistrza Turku skierowanego do Ministra Edukacji Narodowej na dofinansowanie:

  1. Doposażenia szkół w zakresie:

  1. Świetlic w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne – termin składania wniosku do dnia 28 kwietnia 2017 r.

    reklama
  2. Pomieszczeń do nauki (klas) w meble (ławki, krzesła) niezbędne do przyjęcia uczniów z młodszych roczników - termin składania wniosku do dnia 15 maja 2017 r.

  1. Remontów bieżących sanitariatów w celu dostosowania ich do potrzeb dzieci młodszych - termin składania wniosku do dnia 28 kwietnia 2017 r.

Doprowadzenie do stanu, w którym niemożliwe jest skorzystanie ze środków finansowych pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2017, oceniamy jako przejaw niegospodarności, który przekłada się na gorsze warunki dydaktyczne i socjalne dla dzieci korzystające w Turku z nauczania w szkołach podstawowych.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW...

Wybory 2018: Sąd oddala apelację. KW Towarzystwa...

08-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama