niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jak TS szkodzi TS-owi

Jak TS szkodzi TS-owi - foto: MD, AW
foto: MD, AW 

Na temat stylu uprawiania polityki przez miejskie koło Towarzystwa Samorządowego w Turku wypowiadałem się już kilkukrotnie. Moja opinia w tej kwestii się nie zmieniła. Politycy z turkowskiego TS szkodzą zarówno sobie, ale też swoim kolegom w gminach. Bardzo ciekami mnie, dlaczego nikt ze struktur powiatowych i gminnych TS nie reaguje na ich działalność.

Zacznijmy jednak od sprawy budowy mieszkań czynszowych w Turku. Ostatnio TS znów poruszył temat budowy bloków z mieszkaniami miejskimi pod wynajem. Tym samym przypomniał, jak wyglądała ich 12-letnia „polityka” mieszkaniowa. Jeżeli polityką można nazwać sprzedawanie mieszkań komunalnych. Zresztą, nawet średnio zainteresowany mieszkaniec Turku wie, jak to za TS-u z mieszkaniami w Turku było. Pozostaje zadać sobie pytanie, co takiego się zadziało, że pod 3 kadencjach u władzy TS zmienia zdanie w tej kwestii?

reklama

Wydarzenia ostatnich dni dają do myślenia nad tym, czy ktoś w ogóle panuje nad politycznymi wybrykami koła miejskiego TS. Przecież widać to jak na dłoni, że ich działania są skierowanie jedynie na to, aby zwyczajnie mścić się za porażkę w 2014 r. Brak w nich innej logiki i konsekwencji. Ale TS posiada struktury nie tylko w Turku. Co zatem do powiedzenia na działalność swoich turkowskich kolegów mają członkowie TS z Gminy Wiejskiej Turek? Przecież współpraca między miastem a gminą Turek jest świetnym przykładem na to, jak można lokalnie współpracować (patrz: Dni Turku i Gminy Turek, ulica Kaczmarskiego, itd.). Działania miejskiego TS dobrego klimatu dla tej współpracy nie robią.

Jak w związku z powyższym myśleć o współpracy międzygminnej, współpracy na rzecz całego powiatu? Nie mówiąc już o wizerunku TS tworzonym przez kilku rządnych zemsty politykach. Czy ktoś się tym w ogóle przejmuje?

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

7 wrz.
Listy do redakcji: Co dalej z oddziałem...

Listy do redakcji: Co dalej z oddziałem wewnętrznym?...

23 sierp.
Listy do redakcji: Żenada do kwadratu: Starosta...

Listy do redakcji: Żenada do kwadratu: Starosta...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama