piątek 17 sierpnia 2018

Anity, Elizy, Mirona

reklama

Jak TS szkodzi TS-owi

Jak TS szkodzi TS-owi - foto: MD, AW
foto: MD, AW 

Na temat stylu uprawiania polityki przez miejskie koło Towarzystwa Samorządowego w Turku wypowiadałem się już kilkukrotnie. Moja opinia w tej kwestii się nie zmieniła. Politycy z turkowskiego TS szkodzą zarówno sobie, ale też swoim kolegom w gminach. Bardzo ciekami mnie, dlaczego nikt ze struktur powiatowych i gminnych TS nie reaguje na ich działalność.

Zacznijmy jednak od sprawy budowy mieszkań czynszowych w Turku. Ostatnio TS znów poruszył temat budowy bloków z mieszkaniami miejskimi pod wynajem. Tym samym przypomniał, jak wyglądała ich 12-letnia „polityka” mieszkaniowa. Jeżeli polityką można nazwać sprzedawanie mieszkań komunalnych. Zresztą, nawet średnio zainteresowany mieszkaniec Turku wie, jak to za TS-u z mieszkaniami w Turku było. Pozostaje zadać sobie pytanie, co takiego się zadziało, że pod 3 kadencjach u władzy TS zmienia zdanie w tej kwestii?

reklama

Wydarzenia ostatnich dni dają do myślenia nad tym, czy ktoś w ogóle panuje nad politycznymi wybrykami koła miejskiego TS. Przecież widać to jak na dłoni, że ich działania są skierowanie jedynie na to, aby zwyczajnie mścić się za porażkę w 2014 r. Brak w nich innej logiki i konsekwencji. Ale TS posiada struktury nie tylko w Turku. Co zatem do powiedzenia na działalność swoich turkowskich kolegów mają członkowie TS z Gminy Wiejskiej Turek? Przecież współpraca między miastem a gminą Turek jest świetnym przykładem na to, jak można lokalnie współpracować (patrz: Dni Turku i Gminy Turek, ulica Kaczmarskiego, itd.). Działania miejskiego TS dobrego klimatu dla tej współpracy nie robią.

Jak w związku z powyższym myśleć o współpracy międzygminnej, współpracy na rzecz całego powiatu? Nie mówiąc już o wizerunku TS tworzonym przez kilku rządnych zemsty politykach. Czy ktoś się tym w ogóle przejmuje?

Marcin Derucki

Podobne artykuły

TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na...

TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na 2200m?...

z wczoraj
TS: Obiecanki, cacanki... czyli plan Antosika...

TS: Obiecanki, cacanki... czyli plan Antosika na...

14 sierp.
TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

7 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama