poniedziałek 19 sierpnia 2019

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

Jak TS szkodzi TS-owi

Jak TS szkodzi TS-owi - foto: MD, AW
foto: MD, AW 

Na temat stylu uprawiania polityki przez miejskie koło Towarzystwa Samorządowego w Turku wypowiadałem się już kilkukrotnie. Moja opinia w tej kwestii się nie zmieniła. Politycy z turkowskiego TS szkodzą zarówno sobie, ale też swoim kolegom w gminach. Bardzo ciekami mnie, dlaczego nikt ze struktur powiatowych i gminnych TS nie reaguje na ich działalność.

Zacznijmy jednak od sprawy budowy mieszkań czynszowych w Turku. Ostatnio TS znów poruszył temat budowy bloków z mieszkaniami miejskimi pod wynajem. Tym samym przypomniał, jak wyglądała ich 12-letnia „polityka” mieszkaniowa. Jeżeli polityką można nazwać sprzedawanie mieszkań komunalnych. Zresztą, nawet średnio zainteresowany mieszkaniec Turku wie, jak to za TS-u z mieszkaniami w Turku było. Pozostaje zadać sobie pytanie, co takiego się zadziało, że pod 3 kadencjach u władzy TS zmienia zdanie w tej kwestii?

reklama

Wydarzenia ostatnich dni dają do myślenia nad tym, czy ktoś w ogóle panuje nad politycznymi wybrykami koła miejskiego TS. Przecież widać to jak na dłoni, że ich działania są skierowanie jedynie na to, aby zwyczajnie mścić się za porażkę w 2014 r. Brak w nich innej logiki i konsekwencji. Ale TS posiada struktury nie tylko w Turku. Co zatem do powiedzenia na działalność swoich turkowskich kolegów mają członkowie TS z Gminy Wiejskiej Turek? Przecież współpraca między miastem a gminą Turek jest świetnym przykładem na to, jak można lokalnie współpracować (patrz: Dni Turku i Gminy Turek, ulica Kaczmarskiego, itd.). Działania miejskiego TS dobrego klimatu dla tej współpracy nie robią.

Jak w związku z powyższym myśleć o współpracy międzygminnej, współpracy na rzecz całego powiatu? Nie mówiąc już o wizerunku TS tworzonym przez kilku rządnych zemsty politykach. Czy ktoś się tym w ogóle przejmuje?

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28 czerw.
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26 czerw.
Nowy system śmieciowy jest najlepszy z możliwych

Nowy system śmieciowy jest najlepszy z możliwych

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama